Metodyka pracy sędziego.

OSZCZĘDZASZ 89,70 ZŁ

PRZEDSPRZEDAŻ

okładka

Metodyka pracy sędziego.

30% taniej

Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Data premiery: 29 stycznia 2021
Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.
Dostępność: za 10 dni roboczych

OPIS

W publikacji przedstawiono instytucje i przebieg postępowania cywilnego w ujęciu praktycznym. Czynności sądu zostały omówione w zakresie wyznaczonym przepisami zasadniczego trybu postępowania cywilnego, jakim jest proces, ze wskazaniem odpowiedniego ich stosowania w postępowaniu nieprocesowym (art. 13 § 2 k.p.c.).
Metodyka została znacznie zmieniona w stosunku do poprzedniego wydania. Przedstawiono nowy system gromadzenia materiału dowodowego, obowiązek sądu do udzielania stronom pouczeń dotyczących czynności procesowych, a także – stanowiący novum w krajowej procedurze cywilnej – obowiązek pouczenia przez sąd o prawdopodobnym wyniku sprawy oraz uprzedzeniu stron o możliwości podjęcia rozstrzygnięcia na innej podstawie prawnej. Objaśniono nowy nadzwyczajny środek zaskarżenia, jakim jest skarga nadzwyczajna, ze wskazaniem na relacje zachodzące między tym środkiem zaskarżenia oraz skargą kasacyjną, skargą o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia oraz skargą o wznowienie postępowania.
Ponadto przybliżono nowe regulacje dotyczące m.in.: - nadużycia prawa procesowego oraz związane z ciężarem wspierania postępowania przez strony, - pozwu i powództwa, m.in. pisma niebędącego pozwem oraz powództwa oczywiście bezzasadnego, - postępowań odrębnych, w tym ponownego uregulowania spraw gospodarczych w takim postępowaniu i nowego postępowania odrębnego w sprawach z zakresu własności intelektualnej, - sporządzania i doręczania uzasadnień wyroków i postanowień, - czynności sądu w postępowaniach: zabezpieczającym, o nadanie tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności oraz egzekucyjnym. Istotną zaletą publikacji jest autorski wybór najważniejszych i najnowszych orzeczeń Sądu Najwyższego.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Liczba stron:1292
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788382235999
  • Data wydania:29 styczeń 2021
  • Numer katalogowy:449970

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.