Pomoc społeczna Komentarz do ustawy.

OSZCZĘDZASZ 19,90 ZŁ

NOWOŚĆ

okładka

Pomoc społeczna Komentarz do ustawy.

10% taniej

Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1-2 dni robocze

OPIS

Publikacja jest kompleksową i praktyczną analizą przepisów zarówno samej ustawy, jak i innych aktów bezpośrednio związanych z funkcjonowaniem całego systemu pomocy społecznej. Wskazuje, w jaki sposób należy interpretować obowiązujące regulacje oraz w jakim zakresie można je stosować. Uwzględnia najnowsze zmiany w przepisach, wynikające z ustawy nowelizującej z 15 kwietnia 2021 r. Omawia też szczególne rozwiązania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które bezpośrednio dotyczą systemu pomocy społecznej i zatrudnionych w nim pracowników.
Komentarz do ustawy o pomocy społecznej zawiera liczne odniesienia do przepisów innych ustaw oraz aktów wykonawczych, które również zostały w nim omówione. Autorki przytaczają także aktualne orzecznictwo, wskazujące obowiązujące linie orzecznicze w sprawach spornych lub budzących istotne wątpliwości interpretacyjne. Całość stanowi praktyczny przewodnik po systemie pomocy społecznej, omawiający m.in.:
zasady pomocy społecznej, podział zadań pomocy społecznej między administrację publiczną – zadania administracji rządowej oraz zadania własne gminy i powiatu, instytucje pomocy społecznej, formy i tryb udzielanej pomocy, w tym kryteria przyznawania świadczeń.
Publikacja z pewnością ułatwi lepsze i szybsze zrozumienie przepisów ustawy o pomocy społecznej oraz innych aktów prawnych. Przede wszystkim jednak usprawni stosowanie tych przepisów oraz rozwiązywanie kwestii spornych. Z tego względu opracowanie to polecamy szczególnie:
osobom zajmującym się zawodowo pomocą społeczną, pracownikom socjalnym, pracownikom administracji publicznej i jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, prawnikom specjalizującym się w zagadnieniach systemu pomocy społecznej.
Dzięki naszej publikacji każda z tych osób bez trudu wdroży w swojej codziennej pracy najnowsze regulacje dotyczące m.in.:
zwiększenia kwoty dodatku do wynagrodzenia pracownika socjalnego, zmniejszenia okresu pracy pracowników socjalnych, od którego uzależniony jest dodatkowy urlop wypoczynkowy, umożliwienia zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu pracownika socjalnego; ustalenia ścieżki awansu zawodowego dla pracowników socjalnych, wprowadzenia pomocy psychologicznej dla pracowników socjalnych w sytuacji zagrożenia w terenie.
O AUTORKACH:
Magdalena Kasprzak – doktor nauk prawnych, radca prawny, specjalistka w zakresie prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem sfery budżetowej oraz w zakresie systemu pomocy społecznej, wykładowca akademicki, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Pracowała m.in. w Departamencie Prawnym Głównego Inspektoratu Pracy. Od 2013 r. działa również społecznie w sektorze organizacji pozarządowych.
Joanna Nowicka – radca prawny, specjalistka w zakresie prawa finansowego i finansów publicznych ze szczególnym uwzględnieniem systemu pomocy społecznej, a także prawa gospodarczego, w tym prawa antymonopolowego, prawa konkurencji i prawa Unii Europejskiej. Jest dyplomowanym prawnym konsultantem projektów finansowanych ze środków unijnych. Od 2013 r. działa również społecznie w sektorze organizacji pozarządowych.
ATUTY PUBLIKACJI:
aktualność, uwzględnienie szczególnych rozwiązań dot. COVID-19, informacja o najnowszych zmianach, bogate orzecznictwo sądowo-administracyjne, szczegółowy, praktyczny komentarz do każdego przepisu ustawy.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:165x235 mm
  • Liczba stron:542
  • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
  • ISBN-13:9788381379410
  • Data wydania:9 czerwiec 2021
  • Numer katalogowy:488577

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.