Znaczenie sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży na przykładzie działalności sekcji judo P.K.S. Kolping Jarosław.

OSZCZĘDZASZ 14,70 ZŁ

NOWOŚĆ

okładka

Znaczenie sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży na przykładzie działalności sekcji judo P.K.S. Kolping Jarosław.

30% taniej
Inpost Paczkomaty 24/711,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx12,99 zł
Orlen paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność:1-2 dni robocze

OPIS

Przygotowaną monografię naukową oceniam bardzo wysoko. […] Uważam, że zapełni ona lukę w zakresie tego rodzaju literatury, jako opracowanie ważne poznawczo i jednocześnie praktycznie przydatne. Można tę książkę polecić nie tylko miłośnikom judo i badaczom sztuk walki, ale zwłaszcza pedagogom, nauczycielom wychowania fizycznego i instruktorom, jak również rodzicom szkolnych dzieci i dyrekcjom szkół.
prof. zw. dr hab. Wojciech J. Cynarski
Opracowanie ma charakter teoretyczno-empiryczny. W części teoretycznej autor dokonał wnikliwej analizy literatury przedmiotu na temat teoretycznych podstaw uprawiania sportu przez dzieci i młodzież, w szczególności zaś miejsca sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży, istoty i założeń Dalekowschodniej Sztuki Walki – Judo oraz merytorycznych i wychowawczych aspektów funkcjonowania sekcji Judo PKS Kolping Jarosław. Część empiryczna pracy zawiera założenia metodologiczne, prezentację i analizę wyników badań własnych. […] Celem badań była diagnoza w zakresie motywów podejmowania treningu, wpływu treningów na zachowania zdrowotne dzieci i młodzieży trenującej judo w PKS Kolping w Jarosławiu oraz ich hierarchię wartości.
Dzięki przeprowadzonym badaniom została zaktualizowana i wzbogacona wiedza na temat roli sportu, ze szczególnym uwzględnieniem judo uprawianego przez młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych, jego przejawów i konsekwencji. Wyniki przeprowadzonych badań mogą być wykorzystane w praktyce wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.
dr hab. Czesław Lewicki
ks. Stanisław Dyndał – doktor nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, oficer Wojska Polskiego. Absolwent podyplomowych kwalifikacyjnych studiów etycznych (KUL Lublin), kursu oficerskiego (Wyższa Szkoła Wojsk Lądowych we Wrocławiu), kursu kierowników duchowych (Szkoła Formatorów w Krakowie), instruktor ratownictwa drogowego. Przez kilka lat pracował jako wykładowca pedagogiki w PWSTE w Jarosławiu, PWSZ w Sanoku oraz w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym we Lwowie. Wychowawca i trener judo klasy III (trzeci dan) dzieci i młodzieży w Parafialnym Klubie Sportowym Kolping Jarosław, trener wielu medalistów Mistrzostw Polski Uczniowskich i Parafialnych Klubów Sportowych w kategoriach dziecięcych w judo. Dwukrotny medalista Mistrzostw Polski Weteranów w judo.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Liczba stron:302
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788376145174
  • Data wydania:18 styczeń 2023
  • Numer katalogowy:549775

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.