Profilaktyka społeczna w pedagogicznych przestrzeniach środowiska lokalnego.

OSZCZĘDZASZ 17,40 ZŁ

NOWOŚĆ

okładka

Profilaktyka społeczna w pedagogicznych przestrzeniach środowiska lokalnego.

30% taniej
Inpost Paczkomaty 24/711,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx12,99 zł
Orlen paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność:1-2 dni robocze

OPIS

Książka Karoliny Kmiecik-Jusięgi pt. Profilaktyka społeczna w pedagogicznych przestrzeniach środowiska lokalnego niewątpliwie wpisuje się w nurt poszukiwań skutecznych rozwiązań teoretycznych i praktycznych w zakresie profilaktyki społecznej, których celem jest reagowanie na narastające we współczesnych społeczeństwach coraz bardziej złożone i liczne problemy społeczne.
Autorka, wychodząc z założenia, że to właśnie „człowiek – osoba determinuje swoje otoczenie”, celem swoich poszukiwań teoretycznych i empirycznych czyni pytanie: „Jak, w jaki sposób w pedagogicznych przestrzeniach wiejskiego środowiska lokalnego są tworzone i realizowane działania profilaktyczne”, w domyśle ukierunkowane na zapobieganie zachowaniom ryzykownym, występującym wśród dzieci i młodzieży.
Książkę Karoliny Kmiecik-Jusięgi uważam za bardzo wartościową, solidnie osadzoną w literaturze przedmiotu oraz opartą na równie rzetelnie przeprowadzonych badaniach. Oddaje ona bowiem obraz przemian, jakim podlegają w szczególności społeczności wiejskie, a zwłaszcza społeczności posadowione w bliskim sąsiedztwie wielkich aglomeracji miejskich.
Prof. dr hab. Wiesław Ambrozik
Książka może być widziana jako ciekawa i rzetelna badawczo propozycja w perspektywie zastosowanej metodologii badań. W sensie podstawowym osadzona jest moim zdaniem w monografii terenowej, ale (jak deklaruje autorka) łączy rzeczywiście w sobie jednocześnie działania etnograficzne z badaniami w działaniu. Całość oparta jest na dobrze rozumianym i zrealizowanym podejściu jakościowym. Wybór takich rozstrzygnięć metodologicznych uważam za bardzo trafny wobec podjętej problematyki i celów badań.
Analiza przeprowadzonych badań własnych ukazana w kolejnych rozdziałach posiada układ klasyczny, typowy dla relacji z badań monograficznych terenowych o profilu problemowym, gdzie polem problemowym jest aktywność różnych podmiotów w zakresie profilaktyki społecznej w konkretnej podkrakowskiej gminie. Charakterystyka ogólna eksplorowanego środowiska, wraz ze swoistym uzasadnieniem jego wyboru jako terenu badań, poprzedzona została opisem ewolucji charakteru środowiska wiejskiego jako takiego.
Prof. dr hab. Ewa Jarosz

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:155x230 mm
  • Liczba stron:348
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788376145402
  • Data wydania:18 styczeń 2023
  • Numer katalogowy:549776

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.