Kadry i płace 2023 - obowiązki pracodawców rozliczanie świadczeń pracowniczych dokumentacja kadrowa. PPK1492

NOWOŚĆ

okładka

Kadry i płace 2023 - obowiązki pracodawców rozliczanie świadczeń pracowniczych dokumentacja kadrowa. PPK1492

Inpost Paczkomaty 24/711,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx12,99 zł
Orlen paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność:1-2 dni robocze

OPIS

Rozliczenia wynagrodzeń po 1 stycznia 2023 r. – ważne zmiany dla każdego pracodawcy i pracownika!   Praktyczny przewodnik kompleksowo przedstawia problematykę kadrowo-płacową – od zatrudnienia, poprzez wyliczenie poszczególnych składników wynagrodzenia, umowy cywilnoprawne, po zwolnienie z pracy. Zawiera wszystko, co potrzebne przy rozliczaniu wynagrodzeń pracowników:
*omówienie wszystkich nowości w rozliczeniach pracowniczych na 2023 rok, *szczegółowe przykłady liczbowe oparte na rzeczywistych sytuacjach i trudnych problemach, *bogatą dokumentację kadrową, podatkową i ZUS – z przykładami wypełnienia druków.
  Autorki podpowiadają m.in.:
*jak prawidłowo zastosować nowe przepisy; *jak wyliczyć wynagrodzenia w różnych sytuacjach; *jak opodatkować poszczególne składniki wynagrodzeń i innych świadczeń pracowniczych; *jakie dokumenty należy sporządzić przy zatrudnianiu pracownika i przy jego zwolnieniu; *jak rozliczyć osoby pracujące na umowę-zlecenie i umowę o dzieło.
    Najważniejsze zmiany uwzględnione w XXIII wydaniu książki:
1.Kwota zmniejszająca podatek po zmianach: *możliwość stosowania kwoty zmniejszającej podatek przez jednego, dwóch lub trzech płatników jednocześnie – konsekwencje dla płatników, zasady obliczania, *zasady stosowania kwoty zmniejszającej podatek i składania oświadczeń przy zbiegach umów u jednego pracodawcy (np. umowa o pracę i umowa-zlecenie, kilka umów-zleceń itp.). 2.Nowe oświadczenia PIT-2, PIT-2A i PIT-3 – zasady składania, wypełniania druków i konsekwencje dla pracodawcy i pracownika na podstawie nowych wyjaśnień Ministerstwa Finansów z dnia 30 grudnia 2022 r.  3.Rozliczanie umów cywilnoprawnych (zlecenie, o dzieło) po zmianach w podatku dochodowym – prawidłowe stosowanie kwoty zmniejszającej podatek, obliczanie zaliczki na podatek od umów cywilnoprawnych, składanie oświadczeń mających wpływ na obliczenie podatku.  4.Dwukrotna zmiana wysokości wynagrodzenia minimalnego w trakcie roku – konsekwencje w zakresie ustalania wynagrodzeń, wyliczania dodatku za pracę w porze nocnej, zasady obliczania maksymalnej kwoty potrąceń i ustalania kwoty wolnej od zajęcia. 5.Nowe regulacje dotyczące pracy zdalnej – zmiany w Kodeksie pracy, zasady organizacji, warunki wykonywania pracy zdalnej, konieczność wypłaty ekwiwalentów i pokrycia kosztów dla pracownika. 6.Nowe wysokości diety w krajowych i zagranicznych podróżach służbowych. 7.Nowe stawki kilometrówki za używanie pojazdów do celów służbowych od 17 stycznia 2023 r. 8.Opodatkowanie świadczeń pracowniczych i stosowanie zwolnień od podatku dochodowego od osób fizycznych – zasady szczególne w okresie COVID-19 i po odwołaniu stanu epidemii. 9.Zasady stosowania ulgi dla osób młodych poniżej 26. roku życia – na podstawie nowych wyjaśnień Ministerstwa Finansów z dnia 30 grudnia 2022 r. 10.Obliczanie zaliczki na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie zdrowotne przy niskich dochodach w połączeniu ze zmianami w podatku dochodowym od 1 stycznia 2023 r. – konieczność wyliczenia hipotetycznej zaliczki na podatek dochodowy zgodnie z zasadami obowiązującymi na dzień 31 grudnia 2021 r. i prawidłowego ustalenia wysokości składki zdrowotnej.
  Publikacja polecana zarówno osobom rozpoczynającym karierę zawodową w dziale płacowym czy finansowym, jak i doświadczonym pracownikom tych działów.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Liczba stron:654
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788378049593
  • Data wydania:25 styczeń 2023
  • Numer katalogowy:550024

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.