Kraina traw.

okładka

Kraina traw.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt stanie się ponownie dostępny

OPIS

"F*CKING WONDERFUL!"
Terry Gilliam

Po śmierci matki jedenastoletnia Jeliza-Rose opuszcza Los Angeles i wraz z ojcem wyrusza do Teksasu, do niezwykłej krainy traw. Ucieczka od gorzkiej rzeczywistości trudnego dzieciństwa prowadzi ją do świata fantazji. Dziewczynka rozmawia z główkami swych ułomnych laleczek Barbie, dzięki wyobraźni widzi budzącego się o zmierzchu człowieka z bagien, przerażają ją czyhające w trawie potwory-rekiny. Jej jedynym przyjacielem i... kochankiem jest upośledzony umysłowo Dickens.

Książka jest gotycką wersją Alicji w Krainie Czarów. Genialnie opowiedziana historia ma niepowtarzalną aurę mroku i narkotycznych wizji. Jest zapisem stanu psychicznego samotnego dziecka odkrywającego magię i siłę fantazji, które nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa kryjącego się w pozornie zwykłych wydarzeniach.

Terry Gilliam, członek słynnej grupy Monty Python (i reżyser filmowych hitów: Fisher King, Brazil, Dwanaście małp), zrealizował na podstawie "Krainy Traw" film (oryginalny tytuł "Tideland"), który uhonorowano nagrodą FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian w 2005 roku. W roli ojca dziewczynki, Noah, wystąpił Jeff Bridges.

* * *

Proza [Cullina] jest błyskotliwa i piękna: jego jedenastoletnia dzika narratorka jest bardzo charakterystyczna, z wystarczająco wyszukanym językiem i słownictwem jej literackiego głosu, które sprawiają, że nie wydaje się tak naiwną, by być interesowną.

The New York Times Book Review

Ślady "Róży dla Emilii" Faulknera i odległe echa klasycznego horroru "Psychoza" wypełniają tę mocną i gęstą, ekscentrycznie fantazyjną prozę autora "Branches".

Publishers Weekly

Przedwcześnie rozwinięta i nadzwyczajna obserwatorka, nastoletnia narratorka, Jeliza-Rose, jest klasycznym typem w prozie amerykańskiej przypominającym Scout z "Zabić drozda" Harper Lee czy tytułową postać z powieści "Frankie" Carsona McCullersa... Cullin ma wspaniałe wyczucie wielkiego, rozległego krajobrazu Teksasu... opisy jak dziecko może szczęśliwie zagubić się w wysokich trawach i dzikich kwiatach są liryczne, ale nie afektowane... Jego wyczucie bolesnej nieporadności i wrażliwości dojrzewającej dziewczynki jest warte tej literackiej podróży.

Kirkus Reviews

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:140x200 mm
  • ISBN-13:9788374693356
  • Data wydania:czerwiec 2006
  • Numer katalogowy:5876

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2022 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2022 Prószyński Media Sp z o.o.