Społeczeństwo, wiedza, demokracja.

OSZCZĘDZASZ 3,00 ZŁ

okładka

Społeczeństwo, wiedza, demokracja.

10% taniej

Kurier FedEx9,99 zł
Kurier Ups11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczkomaty7,99 zł
Paczka w Ruchu4,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 24h

OPIS

Pojęcia „społeczeństwo wiedzy”, „społeczeństwo oparte na wiedzy” i „gospodarka oparta na wiedzy” robią w ostatnim czasie prawdziwą furorę, także w polskiej humanistyce czy naukach społecznych. Jak to jednak często bywa w tego rodzaju sytuacjach, modzie nie towarzyszy szczególnie pogłębiona refleksja nad tym, co właściwie denotują aktualnie modne pojęcia. Czym jest owa wiedza, która ma być tak ważna we współczesnych procesach społecznych? Jaki jest związek wiedzy z procesami gospodarczymi, politycznymi, kulturowymi w zmieniających się społeczeństwach? Niniejszy tom jest zbiorem artykułów, w których Czytelnik/Czytelniczka odnajdzie próby udzielenia odpowiedzi na tak postawione pytania.

Część artykułów stanowi pokłosie konferencji naukowej, zorganizowanej przez Centrum Badań Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 10-11 maja 2007 roku w Warszawie („Wiedza a demokracja”), część została przygotowana specjalnie dla prezentowanego zbioru. Rozważania tu przedstawione dotyczą relacji pomiędzy wiedzą, szeroko rozumianymi procesami społecznymi oraz mechanizmami początkujących i dojrzałych demokracji.

W pierwszej części zbioru („Wiedza, nauka i szkolnictwo wyższe”) zamieszczono teksty z zakresu polityki naukowej i szkolnictwa wyższego. Część druga („Wiedza i nauka w perspektywie gender studies”) obejmuje teksty dotykające problematyki korelacji pomiędzy wiedzą a nierównościami społecznymi uwarunkowanymi przez płeć i/lub seksualność. Część trzecia („Społeczeństwo wiedzy – perspektywa politologiczna”) obejmuje analizy pojęcia „społeczeństwo wiedzy” podejmowane w kontekście związku pomiędzy wiedzą, techniką i innowacyjnością a procedurami demokratycznymi. Wreszcie część czwarta („Społeczeństwo wiedzy – doświadczenia międzynarodowe”) zawiera relacje o budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy w różnych kręgach kulturowych. Różnorodność problematyki prezentowanej w niniejszym tomie wskazuje, jak bardzo rozległy jest zakres zagadnień wynikających z tak często przywoływanego we współczesnym dyskursie publicznym pojęcia „społeczeństwo wiedzy”. Jego doprecyzowanie, wskazanie wybranych tylko obszarów jego zastosowania wymaga sięgnięcia do perspektywy interdyscyplinarnej i podróży po ogromnej ilości problemów i zakresów badawczych. Tak oto proste, jak by się wydawało, a zarazem wszechobecne pojęcie ukazuje swoją nieokreśloność, wieloznaczność prowokującą do sporów i do debaty, której ważnym elementem będą, mam nadzieje, refleksje przedstawione na kartach tej książki. (ze "Wstępu")

Lista recenzji jest pusta

DODATKOWE INFORMACJE

  • Redaktor:Jacek Kochanowski
  • Liczba stron:320
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788361422006
  • Data wydania:2008

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 200zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2018 Gildia Internet Services sp. z o. o and 2018 Prószyński Media Sp z o.o.