H.P. Lovecraft - Kolor z innego wszechświata.

okładka

H.P. Lovecraft - Kolor z innego wszechświata.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Gdy przybyłem w te strony, by dokonać oględzin terenu pod planowaną zaporę, powiedziano mi, że nad tutejszymi wzgórzami i dolinami ciąży straszliwa klątwa.

Zanim przeklęte pustkowie w Arkham zyskało swoją niechlubną nazwę, stało tam dobrze prosperujące gospodarstwo prowadzone przez rodzinę rolników. Pewnego dnia w ziemię tę uderzył meteoryt. Naukowcy nie mogli nadziwić się niezwykłej strukturze znaleziska, które nie przypominało żadnego znanego minerału, a w nocy jarzyło się dziwnym blaskiem. W końcu meteoryt zaczął się kurczyć i zniknął. Ale następstwa jego obecności zmieniły okolicę w miejsce, o którym po latach ze strachem wspominać będą tylko nieliczni.

DODATKOWE INFORMACJE

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

Kolejna udana adaptacja!

Moim zdaniem Tanabe Gou po raz kolejny świetnie przeniósł prozę Lovecraft'a na karty mangi. Celnie uchwycił subtelności klimatu opowiadań Mistrza oddając je za pomocą rysunków. Szkoda, że w kontekście akurat tego tekstu, traktującego o "kolorze", Autor nie posłużył się szerszą paletą barw (nie tylko biel i czerń), zwłaszcza, że kilka barwnych plansz zamieszczonych na początku pokazuje, iż efekt mógłby być wielce obiecujący (choć oczywiście trudno oddać w widzialnym przez nas widmie kolor z innego wszechświata, nie podobny do niczego znanego nam na Ziemi). Liczę na kolejne prace Tanabe Gou osadzone w uniwersum stworzonym przez samotnika z Providence.

Autor: Norbert Zwierzański Data: 31.05.2017

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.