Wielki Strażnik Biblioteki - 4.

okładka

Wielki Strażnik Biblioteki - 4.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Świat pogrążył się w chaosie. Śmiercionośna mgła zaczęła pustoszyć kolejne krainy, zwracając przeciwko sobie wszystkie rasy w walce o ocalałe tereny. Niszczono zabytki, przepadały cenne księgozbiory, a gdy wreszcie nastał upragniony pokój, wydawało się, że pamięć świata przepadła na zawsze. Aby ochronić to, co zostało z wielowiekowej spuścizny, wzniesiono ogromną bibliotekę, w której zaczęto gromadzić teksty z całego świata. Od tamtego czasu przybytku strzegą potężni magowie. Pokój bowiem nie może trwać wiecznie...

Blisko sto lat później, mieszkający na dalekiej prowincji sześcioletni chłopiec mimo swojej ogromnej pasji do książek, nie ma wstępu do lokalnej biblioteki. Jest sierotą, a na dodatek półelfem, więc mieszkańcy osady traktują go jak wyrzutka. Pewnego dnia, gdy znów pada ofiarą rówieśników, z pomocą przychodzi mu Sedona, władająca magią strażniczka z Biblioteki Centralnej, która akurat odwiedza miasto. Jednak marzenie chłopca, że ktoś zabierze go z dzielnicy nędzarzy, nie spełnia się. Kobieta zostawia go z wyjątkową książką i obietnicą, której ten przysięga dotrzymać. Tak oto rozpoczyna się epicka opowieść o magu, który odmieni losy świata.

DODATKOWE INFORMACJE

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Nadal intrygująco

Manga Wielki Strażnik Biblioteki #4 ukazuje dalsze losy młodego bohatera, który z ogromnym zawzięciem stara się spełnić swoje marzenia. Zdanie przez niego egzaminu na Kafnę to dopiero początek naprawdę ciężkiej pracy. Teraz powraca on do Aftzaak, aby odbyć wyczerpujący trening. Obok niego na łamach komiksu pojawiają się również inne postacie, które mieliśmy okazję poznać we wcześniejszych tomach. Większość z „praktykantów” ma swoje własne cele do zrealizowania i postrzega innych jako swoich konkurentów. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo wymagająca Kafna, która przez najbliższy czas bacznie będzie obserwować nowych kandydatów. Czwarta część serii jest znacznie mniej dynamiczna niż poprzednia odsłona. W głównej mierze manga skupia się tutaj na rozwoju głównego bohatera i jego samopoznaniu. Wszystko rozpoczyna się od niewykonanego zadania otrzymanego od nauczyciela. Wydarzenie to uświadamia Theo, jak bardzo odstaje on od reszty uczniów i jak wiele pracy musi poświęcić, aby spróbować im dorównać. Obok próby nadrobienia zaległości musi on również podjąć bardzo ważną decyzję odnoszącą się do jego przyszłości. Kim tak naprawdę chce zostać i do jakiego wydziału dołączyć? Odpowiedź na te pytania będzie bardzo skomplikowana. Mitsu Izumi zabiera tutaj czytelnika w podróż po marzeniach pełną różnorakich emocji. Twórca nie skupia się tutaj tylko i wyłącznie na postaci Theo, ale również w świetny sposób kreśli całą masę innych bohaterów. Dosłownie każda strona mangi wypełniona jest charakternymi osobami, które równie wiele łączy co i dzieli. Ich uproszczone życiorysy są niezwykle intrygujące i sprawiają, że od lektury trudno jest się oderwać.

Autor: PopKulturowy Kociołek Data: 21.04.2022

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher