Wędrowiec z tundry.

okładka

Wędrowiec z tundry.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Wędrowiec z tundry to zbiór sześciu nowel graficznych, których bohaterowie mierzą się z dziką naturą i lepiej poznają samych siebie. Opowiadania  inspirowane twórczością Jacka Londona; eksploracja morskich głębinach; losy twórcy komiksowego - historie zawarte w tym tomie pokazują kunszt artystyczny autora zarówno w warstwie rysunkowej, jak i fabularnej.

Świat, jaki przedstawia laureat licznych nagród komiksowych - Jiro Taniguchi, czasem przeraża, czasem wzrusza, ale na pewno wywiera na czytelniku silne wrażenie.

Komiks Wędrowiec z tundry otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Eisnera w 2008 roku.

Jiro Taniguchi - urodził się w 1947 roku w prefekturze Tottori w Japonii. Zadebiutował w 1971 roku w magazynie Young Comics. Dwa lata później zdobył nagrodę Big Comics za nowelę graficzną Toi koe (Odległy głos). Kolejne dzieła przyniosły mu coraz większy rozgłos i liczne wyróżnienia. W 1997 roku razem z Jeanem "Moebiusem" Giraud (którego spotkał po raz pierwszy w 1974) tworzy Ikaru (Ikar), komiks uważany za jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) koprodukcji europejsko-japońskich.

Do początku XXI wieku Taniguchi zdobył lub był nominowany do niemalże wszystkich światowych nagród (Shogakkan Manga Sho, Nihon Mangaka Kyokai Sho, Alph'Art - Festival d'Angouleme, Eisner Award itd.). Tworzy komiksy o różnorodnej tematyce, jednakże najczęściej przewijającymi się wątkami są natura i życie codzienne Japończyków.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Wędrowiec z tundry
 • Format:150x210 mm
 • Liczba stron:248
 • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
 • Papier:kredowy
 • ISBN-13:9788360740156
 • Data wydania:6 październik 2008
 • Numer katalogowy:61788

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
To lubię

To oczywiście kwestia gustu, ale na mnie ten komiks zrobił ogromne wrażenie i z pewnością raz jeszcze go przeczytam za jakiś czas. W opowieściach które zawiera jest taki specyficzny klimacik, nastrój spotęgowany wspaniałymi rysunkami. POLECAM !!!

Autor: Dawid Mucha Data: 11.01.2009
Dla mnie nuda

Komiks był nominowany do komiksowego nobla - nagrody Eisnera. Co więcej, autor ma dobre referencje, bo współpracował z mistrzem Moebiusem przy Ikarze. M.in. to wszystko sprawiło, że postanowiłem Wędrowca przeczytać. Niestety lektura okazała się drogą przez mękę. Pod względem scenariusza jedna wielka Nuda od strony pierwszej do ostatniej. Po prostu nic się tam nie dzieje. I nie chodzi mi o "dzianie się" w rozumieniu wypruwania flaków a'la Bisley (namiastkę tego akurat tutaj znajdziemy), ale głównie o jakieś w miarę niebanalne, dające do myślenia zakończenia 6 historii, którym poświęcony jest komiks. Mnie tego znaleźć się nie udało. Komiks odkładam na półkę i będę do niego wracał ale tylko w ramach odbywania pokuty za grzechy.

Autor: KukiOktopus Data: 29.12.2013

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.