Wilcze tropy - 3 - "Młot".

okładka

Wilcze tropy - 3 - "Młot".

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Wiosna 1944 r. Nad Bugiem, niedaleko wsi Mężenin, miejscowy dowódca Armii Krajowej Władysław Łukasiuk „Młot” oraz jego żołnierze wyławiają z rzeki prototyp rakiety V-2 – nowej broni mającej odwrócić losy przegranej przez Niemców wojny. Zdemontowane elementy tej broni wywiad AK przekaże aliantom. Wkrótce Niemcy zostają wyparci z Polski przez Armię Czerwoną. Dla tak zasłużonych dowódców jak „Młot” nie oznacza to jednak spokoju. Ścigany przez NKWD Łukasiuk podejmuje walkę w obronie swoich bliskich i podkomendnych. Przyrzeka walczyć, dopóki „choć jedna sowiecka noga deptać będzie polską ziemię”.

Czy „Młotowi” uda się uratować podkomendnych schwytanych przez Sowietów?
Jak się strzela z PIATA?
Co „Młot” opowiedział „Łupaszce” o Wandzie Wasilewskiej?
Jak wyglądał atak żołnierzy „Młota” na KBW w Siemiatyczach i na most na Bugu we Fronołowie?

Zapraszamy do lektury trzeciego zeszytu z komiksowego cyklu „Wilcze tropy”, przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

W następnym numerze: „ZAPORA” Hieronim Dekutowski.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Wilcze tropy (#3)
 • Format:210x295 mm
 • Liczba stron:40
 • Oprawa:miękka
 • Papier:kredowy
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788376295596
 • Data wydania:23 grudzień 2013
 • Numer katalogowy:200463

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
REWELACJA

Komiks rewelacyjny, zespół Zajączkowski - Wyrzykowski w najwyższej formie. Doskonały wstęp do poznania dziejów żołnierzy wyklętych a dla tych, którym "pisane" szkodzi świetna lekcja historii w pigułce.
Sklep Gildia.pl - wysoki i perfekcyjny poziom obsługi.
Trzymać tak dalej

Autor: Janusz Waliszewski Data: 22.01.2014
Znakomity komiks

Bardzo dobry scenariusz Zajączkowskiego, znakomite rysunki Wyrzykowskiego i absolutnie re-we-la-cyj-ne kolory. Autorzy nie stoją w miejscu, są z komiksu na komiks coraz lepsi. Tegoroczne albumy, czyli "Zamach na Kutscherę" i "Młot" są lepsze, niż te wydane w 2012 roku. A 2014 pewnie znowu przyniesie poprawę jakości dzieł obu twórców. Wyklęci, oraz żołnierze AK zasłużyli na tak dobre komiksy o swojej działalności, a albumy idą podobno w IPN jak ciepłe bułeczki. Należy się cieszyć, że dwa razy w roku pojawiają się tak znakomite patriotyczne komiksy. Cześć i chwała bohaterom!

Autor: Krzysztof Cuber Data: 30.01.2014
Bardzo dobra pozycja

Bardzo ciekawa pozycja. Seria Wilcze Tropy - na piątkę. Rysunki rewelacyjne, scenariusz napisała historia.

Obsługa sklepu super.

Autor: Krzysztof Moszyński Data: 14.03.2015
Młot na czerwonoarmieńców

Dla walczącego z Niemcami „Młota” ogłoszenie pokoju niewiele zmieniło. Zmienił się tylko wróg. Bo wyzwoliciele tępili walczące wcześniej z faszystami oddziały, uważając je za element reakcyjny. Wsie płonęły, ludzie cywilni byli bici, byle tyko dowiedzieć się gdzie ukrywają się byli żołnierze. To nie były czasy na sielskie życie na wsi – to były czasy walki w lesie! „Młot” razem ze swoimi dawnymi kamratami z frontu wraca do walki. Łączy siły wraz z oddziałami „Szumnego” i „Gerwazego”, by w większej grupie więcej osiągnąć. Odbija pojmanych prze czekistów chłopców z jego rodzinnego Mężenina. Jego oddział, bo po śmierci „Szumnego” to „Młot” objął dowodzenie nad grupą ponad 100 partyzantów, atakuje m.in. koszary KBW w Siemiatyczach oraz czy obsadę mostu na Bugu we Fronołowie. Walczył do końca, ale nie doczekał się wolnych czasów. Nie doczekał się też na ponowne spotkane z rodziną. Więcej na http://www.monime.pl/wilcze-tropy-mlot-komiks-historyczny/

Autor: Monika Kilijańska - Monime.pl Data: 28.11.2018

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2019 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2019 Prószyński Media Sp z o.o.