Postapo - 1 - Nienormalna normalność.

okładka

Postapo - 1 - Nienormalna normalność.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Świat oszalał. Szaleństwo spadło z nieba. Kto i dlaczego zaatakował – nie wiadomo i właściwie nie ma to żadnego znaczenia. Polska jako państwo przestała istnieć. Nie ma administracji, nie ma prawa, nie ma porządku. Zostali tylko walczący ze sobą o przetrwanie. Walczący tak jak potrafią. Niemcy, Czechy, Anglia, Stany, Chiny? Nie wiadomo jak tam wygląda sytuacja. Zresztą nikogo to nie obchodzi. Dużo ważniejsze jest to co dzieje się w zasięgu wzroku i marszu. To co można znaleźć do jedzenia, gdzie się schować i jak obronić.

Marcin Tramowski nie stracił jeszcze nadziei. Wierzy, że odnajdzie członków swojej rodziny. Powodzenia frajerze.

Prace nad komiksem trwają już niemal trzy lata.

Scenariusz komiksu został podzielony na rozdziały, które w pierwotnym zamyśle były "zeszytami".

W sobotę 19 lutego 2011 roku ok. godziny 18.33 skończyłem pisać, wykańczać i poprawiać scenariusz trzeciego zeszytu/rozdziału "Postapo" (tytuł roboczy). Kolejne 22 strony historii o przygodach Marcina Tramowskiego, części jego rodziny i znajomych to bieganina po lesie, strzelaniny, ryczące silniki ciężarówek, typy spod ciemnej gwiazdy, lejąca się z ran postrzałowych krew, pękające kości i chowanie się po krzakach. Co będzie dalej? Na razie nie zdradzę, powiem za to czego nie będzie. Nie będzie zombiaków, wampirów ani wilkołaków.

Daniel Gizicki

DODATKOWE INFORMACJE

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Wiarygodna i emocjonująca wizja postapokaliptycznej rzeczywistości

Bardzo przekonująca i realistyczna wizja rzeczywistości po apokalipsie. Świetny scenariusz od samego początku rzuca czytelnika w wir akcji. Umiejętnie budowane napięcie (uważam, że z wielkim wyczuciem zostały użyte pewne środki artystycznego wyrazu: np. ciągłe przypominanie przez głównego bohatera za pomocą krótkich haseł najważniejszych zasad przetrwania w nowym świecie!) i świetnie oddane emocje, uczucia i stany psychiczne bohaterów; pokazanie człowieka w sytuacjach zagrożenia, zaszczucia, beznadziei, ciągłej walki o byt. Brutalna rzeczywistość, z jaką przyszło się zmierzyć ocalałym, ukazana została w sposób wiarygodny i budzący silne emocje. Chociaż, moim zdaniem, nie jest to komiks odkrywczy i przywoływane tutaj sytuacje, realia, zachowania (ciągłe zagrożenie, głód, brak podstawowych środków do życia, zanik norm moralnych, bezprawie, kanibalizm, gwałty, morderstwa, bandy grasujące wśród zgliszczy cywilizacji) znane są już z literatury postapo, to jednak autorzy, według mnie, bardzo interesująco opowiedzieli całą historię i wciągnęli mnie w wykreowany świat i losy bohaterów. Czepiłbym się kilku rzeczy (to oczywiście moje osobiste odczucia): nie do końca zachwyca mnie grafika (dla mnie za mało szczegółowa; może też przełamanie odcieni szarości przez użycie czerwieni - krew, rany, ogień - nadałoby większy ładunek emocjonalny niektórym epizodom), jak na polskie realia dosyć dużo tu broni palnej i osób, które umieją się nią posługiwać (ale rozumiem, że to wizja przyszłości autorów i mają do tego jak najsłuszniejsze prawo; w drugiej części "wyjaśniają" ponadto, skąd Marcin Tramowski tak dobrze zna się na strzelectwie i skąd u niedawnego studenta tak duża umiejętność przetrwania). Wszystkie te drobne "wady" (są nimi tylko w mojej opinii) nikną jednak przy bardzo spójnej i doskonale prowadzonej fabule. Komiks jest świetny w warstwie tekstowej. Czytałem go z naprawdę dużym zainteresowaniem! Świetnie, że w związku z ukazaniem się części drugiej, wznowiono jedynkę!
Zakupy w Gildii - sama przyjemność: świetna oferta, kapitalne ceny (niektóre promocje są wręcz obłędne!), terminowa dostawa w doskonale zabezpieczonym opakowaniu!

Autor: Norbert Zwierzański Data: 10.10.2014
super

Świetny komiks postapo w polskich klimatach. Polskie Walking Dead ;-)

Autor: tolo Data: 29.04.2015

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.