Przygody TinTina - 3 - Tintin w Ameryce (wyd. II).

okładka

Przygody TinTina - 3 - Tintin w Ameryce (wyd. II).

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Jest rok 1931. Tintin zostaje wysłany do Chicago w stanie Illinois, gdzie ma zapuszkować kolejnych gangsterów. Tam młody reporter poznaje Capone i jego współpracowników, których udaje mu się schwytać. Jednak poproszony o pomoc policjant nie wierzy chłopakowi i próbuje zaaresztować jego zamiast gangsterów (porażka Tintina pokazuje, że Capone wciąż działał, gdy powstawał komiks). Po paru zamachach na życie Tintin poznaje rywala Capone, Bobby'ego Smilesa, który jest szefem Stowarzyszenia Gangsterów w Chicago. Tintin spędza dużo czasu na próbach złapania Smilesa, co prowadzi go do Redskin City, gdzie zostaje złapany przez Indian Czarne Stopy. Przypadkiem odkrywa tam złoża ropy, a to odkrycie rodzi nowe kłopoty zarówno dla Tintina, jak i dla samych Indian….

Tintin w Ameryce dosyć odważnie przedstawia stosunki panujące w Ameryce, pozytywnie obrazując Indian i ludzi ciemnoskórych. Podczas przygotowań do amerykańskiego wydania tego albumu (lata 70. XX wieku) wydawcy wymusili na Hergém modyfikację pewnych elementów, przede wszystkim czyniąc ciemnoskórych albo bardziej „rozmytymi”, albo nawet zamieniając niektórych z nich na postaci o białej skórze.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Przygody TinTina (#3)
 • Format:220x295 mm
 • Liczba stron:64
 • Oprawa:miękka
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788328116436
 • Data wydania:13 kwiecień 2016
 • Numer katalogowy:297385

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
TINTIN KONTRA MAFIA

Egmont powraca ze wznowieniami przygód TinTina, tym razem na warsztat biorąc starsze przygody dzielnego reportera. I dobrze się dzieje, bo to seria naprawdę godna poznania, a dzięki jej powrotowi na rynek, kolejni czytelnicy mogą przeczytać ten kultowy już komiks.

W tym tomie TinTin trafia w sam środek wielkiego kryzysu i czasów prohibicji, kiedy wkrótce po przygodach w Kongo przybywa do Ameryki zająć się chicagowskimi gangsterami. Jednym z tych, z którymi musi się zmierzyć jest nie kto inny, jak sam Al Capone. I choć nasz bohater, któremu towarzyszy jego wierny pies, radzi sobie całkiem nieźle i co i rusz wyprowadza przestępców w pole, to jednak wiele przeszkód staje na jego drodze. Policja nie zawsze chce mu wierzyć, przeciwnicy najmują płatnych zabójców, a ufać nie może przecież nikomu. To jednak nie koniec. Skoro jest w Ameryce, los nie może popchnąć go w inne towarzystwo, jak samych Indian, nawet jeśli ci czekają już tylko w rezerwatach!

Zabawa jak zwykle jest przednia. TinTin to komiks z jednej strony humorystyczny i nadający się dla młodych czytelników, z drugiej zaś zachowuje należytą powagę, która przekonuje do jego przygód także dorosłych, można rzec poważnych, czytelników. Widać to zarówno w scenariuszach, jak i warstwie graficznej, a ten tom pokazuje to chyba najlepiej z dotychczasowych, jakie miałem okazję czytać. Fajtłapowatość gangsterów zderzona zostaje tu z prawdziwym zagrożeniem – nie wahają się oni wrzucić TinTina do wody, na pewną śmierć, czy strzelać do niego (i to wcale nie w formie ostrzeżenia). Rysunki też doskonale to obrazują – cartoonowość postaci osadzona zostaje w prostych, acz realistycznych tłach, które pełne są detali. I wszystko to pasuje do siebie znakomicie, nie dając poczucia, że wypadło cokolwiek z innej bajki.

Fajne pomysły, świetne dialogi, konkretna akcja. Zabawa dla dużych i małych, ładnie wydana i w dobrej cenie.

Ta seria nie przypadkiem zyskała status kultowej. I nie chodzi tu o jej wiek, ale o klimat, jakoś wykonania i ponadczasowość. I to wszystko w TinTinie jest, a wszelkie wątpliwości co do jej jakości rozwiewają się, kiedy tylko przystąpi się do lektury. A zatem polecam.

Autor: Michał Lipka Data: 13.04.2016

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.