Mute.

okładka

Mute.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

W Fajerwerkach do handlarza dusz przychodzi chłopiec chcący sprzedać swoją duszę w zamian za pokaz sztucznych ogni, które zna tylko z opowieści. Oby się nie powtórzył! to zaskakująca w finale  wizyta u psychoterapeuty, zaś Blask skutecznie straszy i wzrusza.

Sebastian Skrobol rysuje komiksy, które zachwycą miłośników dobrej ilustracji w każdym wieku. Charakterystyczna kreska i maestria kolorysty sprawiły, że Skrobol przebojem wdarł się na polską scenę komiksową.

Od wielu lat komiksy z rysunkami Sebastiana Skrobola i scenariuszami uznanych twórców jakimi są Wojda i Sztybor, zdobywają nagrody na konkursach branżowych. Rozproszone w pokonkursowych antologiach, w końcu w jednym miejscu - w albumie Mute, w którym znajdziecie też kilka premierowych opowieści komiksowych.

Sebastian Skrobol - twórca komiksów, laureat m.in. II Konkursu na Stypendium Gildia.pl. Nakładem Wydawnictwa Komiksowego ukazał się jego album Quiet Little Melody (2013). Zdobywa nagród w konkursie na MFKiG m.in. za:

 • Fajerwerki (sc. Sztybor) - 3 nagroda w konkursie MFKiG w 2009 roku
 • Oby się nie powtórzył (sc. Sztybor) - 3 nagroda w konkursie MFKiG w 2010 roku
 • Island of hope (sc. Wojda) - 2 nagroda w konkursie MFKiG w 2011 roku
 • Ghost Kids - The Ribbon (sc. Wojda) - 1 nagroda w konkursie MFKiG w 2012 roku
 • Ghost Kids - The Mask (sc. Wojda) - 3 nagroda w konkursie MFKiG w 2014 roku

Bartosz Sztybor - scenarzysta, autor m.in. Wróć do mnie, jeszcze raz (Komiksu Roku 2015 Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego, rys. Wojciech Stefaniec), serii 'Niezła darka, Drapak!' (rys. Tomasz Kaczkowski), It's Not About That (rys. Piotr Nowacki).

Dennis Wojda - rysownik, scenarzysta komiksowy, dwukrotny laureat Grand Prix w konkursie MFKiG, autor m.in. autobiograficznego komiksu 566 kadrów i serii 'Mikropolis' (rys. Krzysztof Gawronkiewicz).

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Mute
 • Format:170x260 mm
 • Liczba stron:88
 • Oprawa:twarda
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788364638411
 • Data wydania:29 wrzesień 2016
 • Numer katalogowy:308408

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
Przemek

Spodziewałem się dobrego komiksu, ale nie sądziłem, że aż tak. Świetne historię, czasem mroczne, często ironiczne i przewrotne. Bez banału i ze świetną oprawą graficzną.

Autor: Przemysław Skoczyński Data: 02.10.2016
MUTE NA MOJE OCZY

Sebastian Skrobol, zwycięzca konkursu na stypendium komiksowe sklepu Gildia.pl, jakiś czas temu zaprezentował nam bardzo udany album „Quiet Little Melody: A Simply Fairytale”. Jednakże nie jest to jedyny tytuł w jego bibliografii. Przez lata krótkie formy jego autorstwa gościły to tu, to tam, czekając na zebranie w jednym tomie. I ta chwila właśnie nadeszła, a wraz z nią znakomita antologia, w której znów przede wszystkim królują ilustracje, chociaż tekstu także tym razem nie zabrakło.

Autor: Michał Lipka Data: 04.10.2016
Lekko zawiedzione oczekiwania.

Z twórczością Sebastiana Skrobola zetknąłem się za sprawą albumu "Quiet Little Melody. ...". Nie mogłem wprost oderwać się od tamtego komiksu - magicznego i niesamowitego! Z prawdziwą radością powitałem zapowiedź ukazania się kolejnego dziełka tego Autora i czekałem na nie z wielką niecierpliwością. Po przeczytaniu i obejrzeniu jestem lekko zawiedziony. Historie są nierówne (grafika i scenariusz) - lepsze i słabsze (to antologia, więc prace pochodzą pewnie z różnych okresów twórczości i stąd takie rozbieżności). Fakt, że niektóre podobały mi się bardzo! Czytając i oglądając całość nie poczułem jednak tego klimatu, jakim emanowała "Simply Fairytale". Może po części dlatego, iż nie przepadam za krótkimi historiami (tak w komiksie, jak i w prozie). Może poprzeczka ustawiona przez "Quiet Little Melody. ..." okazała się zbyt wysoka i moje oczekiwania były zbyt wygórowane. Czegoś mi zabrakło. Mimo tego cieszę się z poznania innych odsłon twórczości Sebastiana Skrobola i na pewno chętnie zakupię i przeczytam/obejrzę następne komiksy, jakie narysuje/napisze ten Autor.

Autor: Norbert Zwierzański Data: 06.10.2016

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.