Vasco - wyd. zbiorcze tom 1.

okładka

Vasco - wyd. zbiorcze tom 1.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Gilles Chaillet (1946-2011) francuski rysownik i scenarzysta zainspirowany historią i Italią stworzył postać sieneńczyka Vasco, przeżywającego przygody w połowie XIV stulecia. Był to okres kiedy rycerstwo wydawało swe ostatnie tchnienie, ale epoka renesansu jeszcze nie nadeszła. Rzeczywistymi panami średniowiecznej Europy byli mecenasi, kupcy i bankierzy jak Tolomeo Tolomei. Czując zmieniający się powiew wiatru historii angażuje swojego bratanka Vasco w intrygi polityczne i finansowe. Prawdziwe wydarzenia mieszają się z fikcją i przygodą. Vasco doskonale czuje się na dworach Italii i w krajach Lewantu. Uczestniczy w spisku, mającym doprowadzić do obalenia rzymskiego tyrana i umożliwienia powrotu papieża do Wiecznego Miasta, czy też przenika z pomocą do oblężonego Konstantynopola.

Słynny holenderski kulturoznawca Johan Huizinga w książce Jesień średniowiecza opisał XIV i XV stulecie „nie tyle jako zapowiedź nadchodzącego renesansu, ale jako schyłek średniowiecza, jako wiek, w którym średniowieczne myślenie osiąga końcowe stadium swego żywota, na kształt drzewa o przejrzałych owocach, nie w pełni rozwijających się i rozwiniętych.”

Gilles Chaillet doskonale przedstawia ówczesną kulturę i sposób bycia, ukazuje obyczaje, stosunek do sztuki, religii oraz umysłowość człowieka tamtych czasów. Dzięki ogromnej wiedzy odtwarza w rysunkach charakterystyczne elementy epoki.

Niniejsza edycja zawiera trzy oryginalne albumy (Złoto i żelazo, Więzień Szatana, Bizantyjka) oraz dodatki.

DODATKOWE INFORMACJE

 • Tusz/kolor:Chantal Defachelle
 • Seria:Vasco
 • Format:210x295 mm
 • Liczba stron:160
 • Oprawa:twarda
 • Papier:kredowy
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788394596316
 • Data wydania:13 grudzień 2016
 • Numer katalogowy:320328

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Pózne średniowiecze precyzyjnie narysowane przez Chailleta. Europejska klasa!

Nie jest to może poziom "Towarzyszy zmierzchu" Bourgeona, ale "Vasco" z pewnością należy do największych osiągnięć frankofońskiego komiksu historycznego. Jest to zarazem jeden z najlepszych przykładów nurtu tzw. "czystej linii" (zapoczątkowanej przez Herge'a w "Tintinie"). Praca, którą wykonywał Chaillet odtwarzając średniowieczny Rzym, Konstantynopol, Wenecję, Sienę, Paryż, Bagdad, jest imponująca!

Autor: La bande dessinée Data: 02.12.2016
Dobry

Stary dobry komiks.

Autor: ADAM  Data: 22.12.2016
piękny komiks

Powrót do dzieciństwa :-) Zapowiadają się liczne miłe chwile z tym komiksem patrząc na liczbę wydanych albumów. Te dwie pierwsze, znane u nas historie bardzo mi się podobały. Choć dziś na rysunki patrzę nieco inaczej, są oczywiście dobre, ale same postacie nieco sztywne. Za to średniowieczna architektura jest narysowana wspaniale i uwielbiam na to patrzeć. Naprawdę warto to poznać, jeśli ktoś nie zna. Czekam niecierpliwie na kontynuację przygód Vasca :-)

Autor: Adiks Data: 22.12.2016
wasko

jestem ciekawy czy pojawi sie jeszcze komiks marine i tetfol

Autor: piotr kruczek Data: 23.12.2016
Rewelacja

Jeszcze w pierwszym zeszycie Vasco i inni cokolwiek skostniali, ale potem lepiej. Rysunki budowli wspaniałe. Fabuła ciekawa, chociaż jakoś nie słyszałem o oblężeniu Konstantynopola przez Genueńczyków w XIV wieku. Świetny papier. Czyta się naprawdę z przyjemnością. Rysownik ma niejakie problemy w uchwyceniu dynamiki postaci, ale cóż robić. Całość nasuwa skojarzenia z czystymi kadrami Polcha. Czekam na kolejny tom!

Autor: Toryohne Data: 09.04.2017
Mistrzostwo kreski o średniowieczu

Piekny barwny, wciagający, dopracowany w kazdym szczególe. Wyjatkowy komiks, Obok seri Doman stawiam na najwyzszym miejscu w moim rankingu jesli chodzi o treść komiksu i opowiedzianą historię.

Autor: Grzegorz Wisłocki Data: 12.04.2022
Siła obrazu

Czytanie Vasco, jest dla mnie jak wizyta w galerii sztuki z pozycji wygodnej kanapy oraz kubka kawy w dłoni - pitej tak, aby nie zalać kartek rzecz jasna:) Fabuła nie przeszkadza czytelnikowi w tym co stanowi największą siłę tej pozycji - pejzażach, kadrach oraz klasycznych budowlach narysowanych w sposób zapierający dech w piersiach. W trakcie lektury czuję się jakbym był na wakacjach i zwiedzał to wszystko, co rysownik nam przedstawia na kolejnych stronach. Trochę transcendentne to zjawisko, które mogę porównać do poczucia które mamy, gdy siedzimy w ciasnym pomieszczeniu a potem wychodzimy z niego a przed naszym wzrokiem rysują się jakieś przepastne widoki. Naprawdę niesamowite wrażenie a każdy kolejny tom graficznie prezentuje się coraz lepiej

Autor: Mat Data: 30.03.2023
Do wasko

Tak ja też czekam na Tetfola w integralu

Autor: nalogg Data: 21.10.2023

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher