Irena - 2 - Sprawiedliwi.

okładka

Irena - 2 - Sprawiedliwi.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

W 1940 roku wojska nazistowskich Niemiec okupowały Polskę. W Warszawie, Żydzi z całego miasta zostali zesłani do otoczonego murami getta.. Każdy, kto próbuje uciec jest zabijany bez ostrzeżenia; jedynymi, którzy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z getta są przedstawiciele wydziału opieki społecznej. Wśród nich jest Irena Sendlerowa, która codziennie przywozi jedzenie, leki i wsparcie dla tych, uwięzionych w tym piekle, cierpiących z powodu chorób i niedożywienia. Irena jest wzorem odwagi: nie waha się przeciwstawić strażnikom, aby zrobić więcej niż pozwalają okupanci. Punktem zwrotnym jest dzień, gdy na łożu śmierci, młoda matka powierza jej życie swego syna. Ten zwrot akcji i następujące po nim wydarzenia sprawiają, że Irena angażuje się w ratowanie dzieci z getta. Aby to zrobić, musi być gotowa zaryzykować życie.

Irena Sendlerowa, działaczka ruchu odporu, była jedną z bohaterek II wojny światowej. Uratowała prawie 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta. W 1965 roku uznana za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Zmarła w 2008 roku w Warszawie.

O tomie 1:

Wrażliwość na cierpienie innych, hart i moralna niezłomność Sendlerowej stanowią wzorzec do naśladowania. Daleki jestem o uogólnień i generalizowania, ale wydaje mi się, że współczesna sytuacja polityczna i społeczna powoduje, iż warto dzieci zapoznać z omawianym komiksem. Rzecz prowokuje do rozmowy o okropieństwach wojny, ale i o prawości, odpowiedzialności oraz szlachetności.

Maciej Gierszewski, Kopiec Kreta

Warto podsunąć go do przeczytania dzieciom, ale lektura będzie zajmująca także dla dorosłych. Trzeba jednak potraktować tę opowieść, zgodnie z intencjami autorów, jako jedynie zaproszenie do samodzielnego studiowania niezwykłego życia tytułowej bohaterki. Nie jest to bowiem komiks historyczny w sensie ścisłym, nie jest to także – tym bardziej – dokument ukazujący wiernie poszczególne zdarzenia z jej życia (choć w komiksie znalazły się przypisy wyjaśniające pewne zdarzenia oraz lista książek poświęconych Irenie Sendlerowej). „Irena” pozostaje dostosowaną do dziecięcej wrażliwości, mądrą i przejmującą wizją życia zgodnego z pewnymi wartościami. Jest to budująca opowieść o tym, że nawet w czasach, gdy tak trudno było żyć godnie, byli ludzie przedkładający życie innych ponad własne bezpieczeństwo.

Paweł Ciołkiewicz, esensja.pl

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Irena (#2)
 • Format:235x315 mm
 • Liczba stron:68
 • Oprawa:twarda
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788365527592
 • Data wydania:29 wrzesień 2017
 • Numer katalogowy:345887

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Zamiast Niemców naziści , zamiast żydowskiej policji Judischer Ordnungsdienst.

Wystarczy obejrzeć stare filmy wojenne w których niemców nazywało się niemcami bo ludzie pamiętali że tak mówili w czasie wojny. Skutkiem takich manipulacji są "polskie" obozy śmierci. Tytuł odnosi się do jednej osoby a przecież ona sama nic by nie zrobiła. No ale biorąc pod uwagę oskarżanie Polaków o nienawiść wobec żydów nazywaną antysemityzmem celowe jest uwypuklanie jednostek tak żeby reszta była negatywnym tłem. Scenarzysta czytał o jednej Sendler a o Żegocie gdzie działało wielu Polaków juź nie ?

Autor: Jacek M Data: 21.03.2018
Mistrzostwo

Polka przeciw nazistowskiemu okupantowi - mistrzostwo! Z niecierpliwościa czekam na trzeci tom.

Autor: Daz Data: 28.03.2018
przemilczenia, wypaczenia i nieprawda

Policja żydowska podlegała Niemcom a nie jakimś nazistom, i po wojnie każdy mówił Niemcy mordowali, kradli itp. a nie naziści; niestety Niemcy za pieniądze i deal z Izraelem zdjęli ze siebie niezmywalne winy i przerzucili na "naród" nazistów. Nie dziwi mnie, że teraz obcojęzyczni autorzy piszą o nazistach o których nikt do końca nie wie kim są, a Polaków szargają i o wszystko obwiniają. Poza tym brak wskazania przez kogo i dzięki tylko komu tylu żydów zginęło - a wszystko przez Judenraty i elity żydowskie które kolaborowały z Niemcami ; gdyby nie to nie zginęło by tylu żydów, bo to Jdenraty (czyli sami żydzi z elity np. lekarze, sędziowie, adwokaci itp.) dawali spisy żydów Niemców. Kto chętny może poczytać co sami żydzi pisali o żydach w gettcie (choćby Hanna Arendt, prof. Yehuda Bauer czy Gary A. Keines, Rose Zar ).

Autor: sjl Data: 08.05.2020

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher