Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Miecz Ardeńczyka.

okładka

Miecz Ardeńczyka.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Gdy pewnego letniego wieczoru mieszkańcy Chassenoix układają się do snu, w wiosce wybucha pożar wzniecony przez grupę wojowników. Wkrótce okazuje się, że łupieżczą bandą dowodził Kozieł z Przeklętego Lasu, uznawany za martwego czarnoksiężnik, panujący nad cieniami. Jego powrót oznacza, że Nuhy, pan mroku, ożył i będzie pragnął odzyskać swoją czarną zbroję, która zapewni mu panowanie nad światem.

Garen, chłopiec marzący o bohaterskich czynach, wyrusza, żeby powiadomić króla o grożącym mu niebezpieczeństwie. Czeka go jednak trudna lekcja, podczas której przekona się, że nawet jeśli legendy pozostają żywe, to ich bohaterowie się starzeją, a zło nie zawsze musi przywdziewać czarną zbroję, w której tak łatwo je rozpoznać.

Podążamy więc za nim dalej w opowieść, poznając kolejno królika marzącego o bohaterskich czynach, starego wojaka pod postacią sympatycznego, opasłego brytana, puchacza-czarodzieja, złowrogiego rycerza z ułamanym rogiem, mnicha kopistę w oślej skórze… Cała ta rozkoszna galeria o nieco karykaturalnym odcieniu jest jak porozumiewawcze mrugnięcie – tyle w niej nawiązań do naszych pierwszych lektur, pierwszych zachwytów. Wracamy myślami do Robin Hooda, Małego Johna, Merlina, złego szeryfa z Nottingham… i innych postaci, z którymi kiedyś utożsamialiśmy się w naszych marzeniach o heroicznych czynach.

Pierre Dubois

DODATKOWE INFORMACJE

 • Tusz/kolor:Nicolas Imhof
 • Seria:Miecz Ardeńczyka
 • Format:215x285 mm
 • Liczba stron:208
 • Oprawa:twarda
 • Papier:kredowy
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788328126725
 • Data wydania:17 maj 2018
 • Numer katalogowy:360192

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Pięknie narysowana historyjka.

Fabularnie opowieść jest poprawna. Trochę infantylna, trochę wtórna, ale ważne, że przygoda mknie. Od strony wizualnej natomiast "Miecz Ardeńczyka" jest cudowny. Rysunki są przepiękne!!! Czyta się szybko i bez poczucia, że obcuje się z infantylną bajdą. Choć wszystko to już było, bo warstwa scenariuszowa to zbiór pastiszowego kolażu wszelkich legend arturiańskich, to dla mnie jest kilka momentów, które są mrugnięciem oka w stronę czytelnika. Absolutnym hitem (dla mnie zaznaczam!) jest kadr z jakiegoś klasztory, gdzie na ścianie wisi ukrzyżowany Chrystus, ale głowę ma owcy (albo barana) - w końcu wszyscy bohaterowie są zwierzętami! A po bitwie wywieszane są na murach ciała z zabitymi , którzy wiszą dla wywołania przerażenia w szeregach wroga. Ot taki komiksik o zwierzątkach skierowany dla dziecięcego odbiorcy... Dorośli śmiało mogą sięgać po ten tytuł.

Autor: Marcin Telega Data: 14.06.2018
Bardzo dobre fantasy

Choć piękna, kolorowa i bajkowa szata graficzna może zmylić, jak również sztampowa z początku historia fantasy, z biegiem czasu okazuje się brutalnie realistyczna, i daje mocnego plaskacza, sprowadzając głównego bohatera, jak i czytelnika, na twardą ziemię. Stając się częścią legend, na których wychowywał się od dziecka, nabiera on nieoczekiwanej perspektywy. Odkrywa zupełnie nowe znaczenie lekcji i wartości, które były mu przekazywane przez jego mistrza. Podobają mi się również pojedyńcze kadry, dzięki którym dojrzały czytelnik może wywnioskować "dorosłe" relacje między postaciami, a których zaprezentowanie wprost nie pasowałoby do bajkowej konwencji. Jestem mile zaskoczony tym komiksem od strony fabularnej. Ps. Fajnie byłoby poznać dalsze losy Łasiczki ;)

Autor: Xab'u Data: 15.06.2022

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher