Boże Działo.

okładka

Boże Działo.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Bóg nie żyje! Zmarli nie doczekali się Sądu Ostatecznego. Jednak nawet jak się nie żyje trzeba jakoś żyć. Zwłaszcza jak się ma do dyspozycji wieczność. W Nowym Londynie Sherlock Holmes i James Moriarty mają jednak już dość nudy i ruszają do... Nieba - bo ktoś musi się bawić w Boga. Na drodze stanie im ostatni krzyżowiec Canon Fodder, którego kule sam Bóg nosi. Tylko, że Wielki Ojciec nie żyje...

Mark Millar, gwiazda światowego komiksu, stworzył niezwykłe uniwersum bazujące na religijnych mitach. Dorzucił do tego cały kanon postaci z popkultury i historii. Na kartach komiksu spotkamy więc nie tylko samego Szatana, ale i Einsteina, Freuda czy Juliusza Verne. Przepięknie zilustrował te chore wizje scenarzysty Chris Weston. Rysownik znany ze współpracy z takimi ikonami jak Garth Ennis, Grant Morrison, J.M. Straczynski, Mike Carey czy Don Lawrence.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Boże Działo
  • Format:210x295 mm
  • Liczba stron:100
  • Oprawa:twarda
  • Papier:kredowy
  • Druk:kolor
  • ISBN-13:9788395347719
  • Data wydania:1 kwiecień 2019
  • Numer katalogowy:390839

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Zobaczymy co to jest!

Z referencji tego komiksu wynika ze jest niezły.Gildia na 5 zamówiłem dzisiaj i dziś wysyłka!Tak trzymać!

Autor: Ryszard Smerek Data: 05.04.2019
Czy ktoś to w ogóle kupił ?

Do jasnej ciasnej, może ktoś gdzieś, pofatyguje się i skrobnie o czym to w ogóle jest ? Do czego to podobne ? Do poczytania czy raczej pooglądania ? Jaki klimat ? Jest psychoza czy lekko strawne ? Recenzenci cisza. Na komiksspec'u cisza. Tutaj cisza. Nikt nie kupił czy szkoda klawiatury ? Bo na razie wystawiłem ocenę za same przykładowe plansze, które jak dobrze wiemy lubią sobie przekłamać. A tyle razy się już naciąłem, że w ciemno nie biorę.

Autor: deFranco Data: 07.06.2019
Porządkując chaos

Boże działo to dwa seriale z magazynu 2000AD, których bohaterem jest Canon (kanonik) Fodder. Pierwszy z roku 1992 "napisał" Mark Millar, drugi w 1996 Kek-W (znany też pod pseudonimem Nigel Long). Obydwa narysował Chris Weston. Punkt wyjściowy: oto naszło zmartwychwstanie, lecz nie nadeszło wniebowzięcie. Teraz futurystyczną ziemię zamieszkują ludzie z różnych epok, próbujący jakoś ułożyć sobie życie. Canon Fodder jest tu kimś w rodzaju Sędziego Dredda. Intrygujące? Nie bójcie się Millar nie robi z tym nic ciekawego. Nie dowiemy się o tym świecie niczego, użyto go jedynie jako pretekstu do użycia postaci z opowieści o Sherlocku Holmesie. Też nie wiadomo po co, chyba tylko po to żeby się nimi pobawić. Cała pierwsza część sprawia wrażenie strumienia świadomości. To pozbawiony struktury chaos, w którym główny bohater jedynie reaguje miast działać. Choć ma to uboczny skutek zaskakiwania przebiegiem akcji. Kek-W w swojej części próbuje na bazie chaosu zbudować historię spinającą różne rozrzucone w nim wątki w jakąś spójną całość. O dziwo, udało mu się to całkiem nieźle. Choć o świecie dalej nie dowiemy się wiele, Kek-W miał kilka niezłych pomysłów na wykorzystanie postaci historycznych a fabuła ma strukturę , jako tako trzyma się kupy i ma konkretne zakończenie. Za to rysunki Westona są świetne. Zwłaszcza w pierwszej części (W drugiej zdarzają się niestety lekko rozmyte plansze, może to wina materiałów źródłowych, nie wiem). Osobliwie Millarowy chaos dał artyście większe pole do plastycznych szaleństw. Ostatecznie całość to lekka (i lekko krwawa) pulpa. Jeśli jednak wystarczy wam plastyczny odjazd - mimo wszystko warto.

Autor: Grzegorz Stanek Data: 28.04.2020
Pomiędzy Niebem i Piekłem

Pierwsza historia napisana przez Millara to brutalna i bluźniercza jazda bez trzymanki, w której pytania o genezę nie są istotne. Wizja Piekła jest oryginalna, brutalna, pełna cierpienia i bólu. Fabuła mimo, że lekka, przyjemna i pozornie pozbawiona sensu, pozwala autorowi zadać kilka ciekawych pytań o sens istnienia religii i Boga. Czyta się to fajnie i ogląda z zachwytem. Drugi scenarzysta ewidentnie nie zrozumiał co sprawiło, że komiks "zażarł". Na siłę starał się kreować świat, wyjaśniać mitologię, dorzucać kolejne historyczne postaci (mające w tym przypadku jeszcze mniej sensu niż w pierwszej części) i zwyczajnie utopił ten komiks w bagnie sztampy. Artysta nawet nie miał gdzie pokazać swoich umiejętności bo każdy prawie kadr wypełniony jest dymkiem, którego treść i tak nie ma znaczenia. Zresztą połowa kadrów to gadające głowy i widać, że rysownik się męczy. Ugh. Za pierwszą część dałbym 5/5. Za drugą 3/5 - a to i tak głównie ze względu na nieliczne, świetne rysunki.

Autor: pb Data: 29.06.2022
To jest kwintesencja brytyjskiego komiksu

Jest tu wszystko a nawet nieco więcej. Ale czego się można spodziewać po czymś publikowanym w 2000AD? Świetna kreska, ale przede wszystkim mocny obrazoburczy scenariusz. Obowiązkowa pozycja dla satanistów i ateistów, albo jeśli chcesz wkurzyć ciotkę-dewotkę. Warto mieć na półce, żeby czasem wrócić...

Autor: IjonTihy Data: 18.06.2023
.

.

Autor: asd Data: 16.02.2024

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher