Osiedle Swoboda - Niedźwiedź (II wydanie).

okładka

Osiedle Swoboda - Niedźwiedź (II wydanie).

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Każdy porządny bestseller musi w dzisiejszych czasach doczekać się sequeli, prequeli a nawet spin-offów. Dotyczy to oczywiście również komiksów, w tym legendarnego „Osiedla Swoboda” Michała „Śledzia” Śledzińskiego. Dwa pierwsze zbiorcze wydania sprzedały się, zanim wszyscy zainteresowani zdążyli je kupić, a podobny los czeka z pewnością wydanie trzecie. Ten sukces wymagał kapitalizacji, i oto jest – pierwszy oficjalny spin-off „Osiedla” pod tytułem „Niedźwiedź”!
 
Niedźwiedź, dla znajomych „Dźwiedziu”, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci z „Osiedla Swoboda”. Wikipedia opisuje go tak: „niski, silny, niemający oporów z wykorzystywaniem przemocy do rozwiązywania problemów. Źródło najdziwniejszych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Widziany ostatni raz trzeźwy około marca 1996 roku”.
 
Opowieści o nim zaczęły ukazywać się jeszcze w magazynie „Produkt”, gdzie ponad dekadę temu cała historia się zaczęła. Albumowy „Niedźwiedź” w równych częściach składa się z materiału archiwalnego i premierowego. Scenariusz „Niedźwiedzia” napisał Śledziu, zarządca całego „Osiedla”, a całość fantastycznie narysował Kamil „Kurt” Kochański.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Osiedle Swoboda
 • Format:165x235 mm
 • Liczba stron:80
 • Oprawa:twarda
 • Druk:cz.-b.
 • ISBN-13:9788366128309
 • Data wydania:25 listopad 2019
 • Numer katalogowy:412666

RECENZJEjak działają recenzje?

Na sucho i bez mydła

Z okazji wydania nowego komiksu z osiedlowego cyklu, a także zapowiedzi trzeciej jego części, Kultura Gniewu zdecydowała się wznowić znakomity spin-off Niedźwiedź w ujednoliconym wydaniu i szacie graficznej zgodnej z najnowszymi edycjami OS. Kto jeszcze nie czytał tej historii, a zna i lubi Osiedle, koniecznie powinien poznać także ten komiks. Kto nie zna, a chciałby w tym miejscu zacząć, śmiało może to robić, bo album nie wymaga znajomości ogółu. Tak czy inaczej, warto, bo to kawał świetnej opowieści graficznej.

Autor: Michał Lipka Data: 29.11.2019
Więcej Dźwiedzia w Dźwiedziu

Niedźwiedź całkiem słusznie zyskał sobie sympatię czytelników swoimi bezkompromisowymi występami w "Osiedlu", co zaowocowało niniejszym odpryskiem głównej serii. Kreska Kurta mocno odbiega od stylistyki Śledzia ale ma swój urok, a kanciaste linie i ostre kontrasty wydają się nawet pasować do postaci Niedźwiedzia. Być może komiks ten to bardziej ciekawostka dla fanów serii, niż pozycja obowiązkowa dla bardziej przygodnego czytelnika, niemniej jest to tytuł warty uwagi.

Autor: Krzysztof Gołębiewski Data: 12.05.2020

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher