Smerfy - 3 - Smerfetka.

okładka

Smerfy - 3 - Smerfetka.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Trzecia część jednej z najsławniejszych serii komiksowych dla dzieci. Album zawiera dwie opowieści: „Smerfetka” i „Głód u Smerfów”. W wiosce Smerfów wszystko idzie dobrze, panuje spokój i przyjaźń, ale komuś to się nie podoba... Komu? Oczywiście strasznemu czarownikowi Gargamelowi, który cały czas knuje, jak zaszkodzić niebieskim skrzatom. Wymyśla sprytny podstęp – tworzy z gliny istotę zdolną zasiać wielki zamęt wśród Smerfów, a potem zniszczyć ich społeczność! Czy mu się uda? W drugiej opowieści mali bohaterowie przygotowują zapasy na zimę, jednak w wyniku wypadku zaczyna im doskwierać głód! Czy Papa Smerf zdoła wymyślić sposób na nakarmienie swoich podopiecznych? 
 
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Smerfy (#3)
 • Format:216x285 mm
 • Liczba stron:64
 • Oprawa:miękka
 • ISBN-13:9788328159211
 • Data wydania:20 styczeń 2021
 • Numer katalogowy:445653

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

GDZIE GARGAMEL NIE MOŻE, TAM BABĘ POŚLE

Po chwilowej przerwie w wydawaniu klasycznych tomów „Smerfów”, w trakcie której mieliśmy okazję poznać najnowsze ich przygody, Egmont wraca do albumów tworzonych przez niezapomnianego Peyo (z pomocą współscenarzysty, Yvan Delporte). I jest się z czego cieszyć, bo wydany właśnie komiks „Smerfetka” to kolejna porcja świetnej rozrywki dla całej rodziny, która nic się nie zestarzała, a wręcz z czasem ceni się ją coraz bardziej.

Autor: Michał Lipka Data: 29.01.2021
Niebieska porcja rozrywki

Na album składają się dwie opowieści „Smerfetka” i „Głód u Smerfów”. Pierwsza z nich zdecydowanie najobszerniejsza to nic innego jak geneza tego, jak przedstawicielka płci pięknej stała się jedyną podopieczną Papy Smerfa. Zdecydowanie jej pojawienie się nie było przypadkowe i kryło za sobą pewną tajemnicę powiązaną z przerażającym Gargamelem. Więcej zdradzać nie można, jeśli jeszcze ktoś jakimś cudem nie zna historii tej postaci, to tym bardziej powinien się po ten album. Druga skupia się na zimowych klimatach, kiedy to przed mieszkańcami wioski w wyniku nieszczęśliwego wypadku majaczy widmo głodu. Mali bohaterowie będą musieli zrobić wszystko, aby zdobyć na nowo zapasy. Będzie wiązać się to z pewnym dość dużym niebezpieczeństwem, ale jak to mawiają, ten kto nie ryzykuje nie je. Oceniając scenariusz obu historii, można byłoby napisać, że jest on równie świetny, jak każdej innej części Smerfów. Nie oddałoby to jednak naprawdę wysokiej jakości albumu, który powstał w momencie szczytowej formy obu twórców (Yvan Delporte i Peyo). Niezwykła pomysłowość autorów zaowocowała stworzeniem komiksu, w którym znajdziemy nie tylko świetnie rozpisanych małych bohaterów, całą gamę gagów i dobrego humoru, ale również chwile umiejące trzymać młodego czytelnika w napięciu i oferujące mu treści z mniej lub bardziej wyrazistym przesłaniem. Śmiało, można to wszystko oczywiście odnieść do pozostałych części, ale ich „rewelacyjność” wynika właśnie z geniuszu początkowych tomów. Porywający skrypt to jedno, ale o jego sile stanowi również świetna oprawa graficzna. Na jej temat trudno napisać cokolwiek odkrywczego, co już nie zostało powielone wielokrotnie przy okazji innych recenzji. Oczywiście nie jest to poziom i styl, do którego przyzwyczaiła nas współczesność, ale „retro” forma Smerfów nadal bardzo dobrze się broni i bezproblemowo powinna ona przypaść do gustu współczesnym miłośnikom komiksów. Bezsprzecznie więc trzeci album zatytułowany Smerfetka, powinien znaleźć się w posiadaniu nie tylko każdego „dojrzałego” fana twórczości Peyo, ale również tych, którzy chcą zapewnić swoim latoroślom chwilę przyjemniej komiksowej rozrywki.

Autor: PopKulturowy Kociołek Data: 15.02.2021

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher