Podróż siódma.

okładka

Podróż siódma.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Prawdziwa uczta dla ducha i radość dla oczu! Wizjonerska fabuła i ponadczasowy, pełen humoru język Stanisława Lema, przefiltrowane przez wrażliwość uznanego amerykańskiego ilustratora, Jona J Mutha.

Gdy w poniedziałek, drugiego kwietnia, przelatywałem w pobliżu Betelgeuzy, meteor, nie większy od ziarnka fasoli zwanej jaśkiem, przebił pancerz, strzaskał regulator ciągu i część sterów, wskutek czego rakieta straciła zdolność manewrowania – tak rozpoczyna się pechowa siódma podróż Ijona Tichego. Nie mogąc zrobić nic, nasz pilot postanawia przebrać się w piżamę i położyć do łóżka. Szybko okazuje się jednak, że on z wtorku, nie pochwala swojego lekkomyślnego zachowania z poniedziałku. Ciekawe, co na to piątkowy Ijon? I któremu z nich uda się umknąć z tej przeklętej pętli czasu?

Podróż siódma to komiks, picture book i kawał dobrej literatury w jednym. Kolekcjonerski rarytas dla miłośników twórczości autora Dzienników gwiazdowych i jednocześnie doskonały wstęp dla młodych czytelników do flirtu z pisarstwem Lema, który bez wątpienia przerodzi się w wieczną miłość.

Niezwykle zabawna, pięknie tocząca się historia... Delikatnie, z humorem i maestrią odmalowana przez J Mutha.

Neil Gaiman, autor Koraliny i Gwiezdnego pyłu

Jon J Muth – twórca komiksów, nagradzany ilustrator. Autor wielu pięknie ilustrowanych bajek, w tym przetłumaczonych na język polski Zdumiewających opowieści pandy (2008) i Nowych przygód pandy (2009), a także opartych na opowiadaniu Lwa Tołstoja Trzech pytań (2006). Jego książki otrzymały wiele prestiżowych nagród, m.in. Złoty Medal Stowarzyszenia Ilustratorów oraz Nagrodę im. Sydney Taylor. Podróż siódma była nominowana w 2020 roku do prestiżowej Nagrody Przemysłu Komiksowego im. Willa Eisnera za najlepszą adaptację.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:210x290 mm
  • Liczba stron:80
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788308073995
  • Data wydania:23 czerwiec 2021
  • Numer katalogowy:483582

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Po co?

Czytałem to chyba z rok temu. I co tu dużo mówić - komiksy na podstawie utworów literackich, komiksy na podstawie gier, komiks na podstawie sztuki teatralnej, będącej adaptacją filmu na podstawie powieści. Komiks na podstawie musicalu, będącego adaptacją sztuki teatralnej, z której ktoś wcześniej zrobił instalację artystyczną, która zainspirowała autora powieści. Itp. I koniecznie żeby Neil Gaiman napisał piękny wstęp, że jest zachwycony. Przecież on prawie jak papież. Po co robić takie rzeczy? Do przekazu Lema nic nie dodano w ten sposób. Wręcz przeciwnie, powstała straszna płycizna z dobrą oprawą graficzną. Dla dzieci w sam raz. Jeśli to dla dzieci, to polecam.

Autor: PornoRambo Data: 15.05.2021
Prawdziwa perełka

Właśnie dostałem przesyłkę (prosto z wydawnictwa) i przeczytałem jednym tchem. Jest to adaptacja, w której zachowany został oryginalny tekst Lema, z bogactwem jego języka, kąśliwością, ironią i jedynym w swoim rodzaju poczuciem humoru. Do tego dochodzą znakomite rysunki Mutha - twórcy ciągle zbyt słabo u nas znanego. Tworzy on płynną opowieść, rozwijającą się z obrazka na obrazek, umiejętnie zmienia plany i punkty widzenia, a jednocześnie wydobywa z literackiego tekstu najrozmaitsze smaczki (jak wołowina krążąca po orbicie wokół statku) oraz dodaje smaczki własne. Lem opisuje podróże kosmiczne jako do pewnego stopnia nużącą codzienność, a Muth rysuje ową codzienność i swojskość: w rakiecie jest kuchnia i łóżko, Tichy śpi w pasiastej piżamie, nosi biało-zielone skarpetki, ma nawet kuchenne rękawice i smaży omlet na patelni. Niby Lem to napisał, ale teraz możemy to zobaczyć na własne oczy. Adaptacja Mutha to taka fantastyka retro: nowoczesna i staroświecka jednocześnie. Historia toczy się w przyszłości, ale rakieta wygląda jak któryś "Sojuz", a kombinezon kosmiczny jak wypożyczony z filmów z lat 50-tych. Naprawdę dobrze się bawiłem przy lekturze wyszukując na obrazkach te wszystkie detale, dzięki którym Muth skonkretyzował wizję Lema, po trosze czyniąc z niej wizję własną. Szczerze polecam.

Autor: Jerzy Szyłak Data: 18.06.2021
JAK IJON POMÓGŁ IJONOWI

Stanisław Lem to bezwzględnie najlepszy polski fantasta wszech czasów i jeden z najwybitniejszych rodzimych autorów w ogóle. Nawet jeśli taki gigant literatury, jak Philip K. Dick uważał, że ktoś tak różnorodnie i doskonale piszący, jak Lem po prostu istnieć nie może – co tylko potwierdza jego wielkość. Aż dziw więc, że powstało tak niewiele komiksowych adaptacji prozy naszego rodaka. Najnowsza z nich, „Podróż siódma”, wydana z okazji faktu, że rok 2021 to rok Stanisława Lema, to kawał bardzo udanego komiksu, który ma swój klimat i ciekawie oddaje charakter pierwowzoru.

Autor: Michał Lipka Data: 22.06.2021
Ijon Tichy w pętli czasowej

Ijon Tichy w tej adaptacji wygląda jak Flip, kompan Flapa. To podobno jeszcze nie koniec adaptacji komiksowych utworów Stanisława Lema. Rafał Mikołajczyk podobno pracuje nad adaptacją "Kongresu futurologicznego". Ciekawe jak będzie wyglądał Ijon Tichy w jego wykonaniu? Czy komiks będący adaptacją "Kongresu futurologicznego" wzbudzi zachwyt czy może okaże się rozczarowaniem?

Autor: Mariusz Klimas Data: 29.08.2021

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher