Bezdomne wampiry o zmroku - Integral.

OSZCZĘDZASZ 8,90 ZŁ

okładka

Bezdomne wampiry o zmroku - Integral.

10% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
ORLEN paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 24h

OPIS

Nowe wydanie klasyki polskiego komiksu - przygód Szlurpa i Burpa, wampirów stworzonych przez Mistrza Tadeusza Baranowskiego!
 
Wampiry Szlurp i Burp ponownie się obudziły i ruszają na poszukiwania świeżej krwi. Choć zadowolą się także zapasami trzymanymi w lodówce (to nieprawda, że wampiry kręci tylko bulgocąca, gorąca krew – w wyjątkowo ciepłe noce lubią zanurzyć kły w schłodzonej posoce i pogrzechotać kostkami... lodu, oczywiście).
 
„Bezdomne wampiry o zmroku” to wznowiona w jednym tomie kompletna zawartość albumów „O zmroku” i „Bezdomne wampiry” z przygodami słynnych krwiopijców stworzonych przez legendarnego Tadeusza Baranowskiego. Znajdują się tutaj m.in. historie publikowane przed laty w czasopiśmie „Na Przełaj”, opowieści powstałe podczas pobytu polskiego autora w Belgii, w tym historie według scenariuszy Jeana Dufaux, a także 9 zupełnie premierowych plansz! 4 z nich ukazały się w magazynie „GaMa. Nowa Gazeta Magnetofonowa”, pozostałe wychodzą z krypty na światło dzienne (aj!) po raz pierwszy.
 
Podczas lektury bardzo prosimy uważać na szyję.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Bezdomne wampiry o zmroku
  • Format:245x325 mm
  • Liczba stron:104
  • Oprawa:twarda
  • Druk:kolor
  • ISBN-13:9788367360098
  • Data wydania:30 wrzesień 2022
  • Numer katalogowy:530249

RECENZJEjak działają recenzje?

MOŻE BEZ DOMU, ALE Z HUMOREM

Lubić komiks polski, a nie znać Baranowskiego? Tak się chyba nie da, wyobrazić sobie tego nie umiem, bo to legenda, jedna z największych. Ale wyobrażam sobie, że można nie znać niektórych jego dzieł, bo przecież nie każde z nich to „Orient Man”, „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, „Podróż smokiem diplodokiem”, „Porady praktycznego pana” czy „Skąd się bierze woda sodowa”, na których wychowały się całe pokolenia czytelników. „Bezdomne wampiry o zmroku” to właśnie jeden z takich mniej znanych dzieł autora. Co nie znaczy, że mniej poznania wartych, bo świetne są. I jak znalazł na zbliżającego się halloweenowe klimaty.

Autor: Michał Lipka Data: 01.10.2022
Super!

Fantastyczny komiks, a okładka w tym wydaniu - genialna!

Autor: Piotrek Data: 07.10.2022
Lepsze jest wrogiem dobrego

Piękne — od strony technicznej — wydanie. Duży format, wspaniały, półmatowy papier. I na tym zalety niestety się kończą. Szlurpa i Burpa poznałem na początku lat 90. za sprawą magazynu Super Boom. Komiksy były tak jak wszystkie Branowskeigo narysowane z "jajem" a scenariusze — lekkie i autentycznie zabawne. Cóż więc nie zadziałało w tej edycji? Ano autor postanowił komiksy (czy ściślej- dialogi) poprawić, wzbogacając je o nawiązania do współczesności. Zniknęła lekkość oryginału, pojawiły się siermiężne i czerstwe nawiązania do czasów posttransformacji. Święte prawo autora grzebać przy swoim dziele — ja niestety jestem zwyczajnie rozczarowany. Wydane wspaniałe, tylko czar większości historyjek gdzieś prysł.

Autor: Mateusz Data: 13.10.2022
Mateuszu

Dzięki za ostrzeżenie, bo już miałem kupić. Oczywiście nowej wersji nie kupuję.

Autor: Paweł  Data: 25.10.2022
Klasyka dla starych wyjadaczy

W nowym wydaniu znajdziemy treści publikowane wcześniej w albumach „O zmroku” i „Bezdomne wampiry”, historie pojawiające się w czasopiśmie „Na Przełaj” i kilka zupełnie nowych plansz, które do tej pory nigdy wcześniej nie były udostępnione szerszemu gronu odbiorców. Fani twórczości Tadeusza Baranowskiego powinni więc być zachwyceni i raczej nie trzeba ich specjalnie przekonywać do tego, że należy uzupełnić swoją domową biblioteczkę o nową pozycję. Co jednak z resztą potencjalnych czytelników? Tak jak zostało to już wspomniane, pod twardą oprawą znajdziemy całą gamę krótkich zabawnych historyjek. Slapstickowy humor wylewa się tu dosłownie z każdej możliwej planszy, w kilku miejscach ciekawie łącząc się z odrobiną bardziej dramatycznych i zaskakujących treści. Pod tym względem tytułowi nie można niczego zarzucić i powinien on wywołać uśmiech rozbawienia na twarzy dosłownie każdego. Jest jednak pewne dość poważne „ALE”. Twórca, pisząc swoje historie w połowie lat osiemdziesiątych, nie stronił od zaimplementowania w nich całej gamy społeczno-politycznych nawiązań. Siłą rzeczy są one w dzisiejszych czasach bardzo już nieaktualne i jeżeli ktoś nie doświadczył takich problemów na własnej skórze, trudno będzie mu niektóre treści zwyczajnie zrozumieć (szczególnie młodemu pokoleniu). Wiele dzieł Baranowskiego (jeśli nie większość) jest ponadczasowa i godna polecenia każdemu (niezależnie od wieku). W przypadku recenzowanego albumu raczej największą radość sprawi on starszym czytelnikom (chociaż jest to dosyć mocno zależne od samego odbiorcy).

Autor: PopKulturowy Kociołek Data: 28.10.2022
6 gwiazdek na 5

Fantastycznie wydane wznowienie, no i ta okładka... majstersztyk :) Już nie mogę się doczekać "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" wydane w podobnym klimacie!

Autor: Piotrek Data: 16.11.2022

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher