Blast - 1.

okładka

Blast - 1.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Podróż w głąb duszy ludzkiej, kiedy opowiada o niej Manu Larcenet, musi być gęsta, ciemna i porażająca.
 
38-letni Polza Mancini zostaje oskarżony o pobicie młodej kobiety. Kiedy ta leży w śpiączce w szpitalu, Polza odpowiada policjantom na kolejne pytania zapadając się coraz bardziej w mrocznej historii swej rodziny, dzieciństwa i młodości.
 
Historia zaczyna się mrocznie by strona po stronie stać się coraz ciemniejszą. A jednak opowiedziana w sposób tak hipnotyczny, że nie podobna się od niej oderwać. Autor wybranego w Polsce komiksem roku „Raportu Brodecka” prezentuje wstrząsającą historię oskarżanego kloszarda, alkoholika, krytyka kulinarnego, syna, brata, męża czyli Polzę Manciniego.
 
„Blast” uznawany za opus magnum Larceneta - nagradzany we Francji, Włoszech, wybierany komiksem roku przez niemiecki Der Tagesspiegel w Polsce zostanie wydany w unikatowej formule dwóch tomów łączących po dwa tomy z oryginalnego, francuskiego wydania.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Blast (#1)
 • Format:215x290 mm
 • Liczba stron:412
 • Oprawa:twarda
 • Druk:cz-b. + kolor
 • ISBN-13:9788396483515
 • Data wydania:21 wrzesień 2022
 • Numer katalogowy:533724

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Trzeci raz Larcenet, trzeci raz wybitna rzecz

Siłą tego tomu jest klimat i wciągająca historia. W "Raporcie Brodecka" też potrafił to zrobić, "Codzienna walka" też była świetna, choć inna. Czyta się szybko i wciąga niesamowicie. Grubasa jest czasami trochę żal, czasami miałoby się aż ochotę strzelić mu z liścia w mordę (albo wlecieć z bańki jak policjant). Czekam na ciąg dalszy!! Jedyny minus to niestety cena, ale cóż i tak warto.

Autor: Tomek89 Data: 21.10.2022
robi wrażenie!

Cudo. Jeden z najlepszych komiksów i opowieści ever! Klimatyczne rysunki i wciągająca historia, dająca dużo do myślenia. Polecam każdemu nawet tym co nie czytają komiksów zazwyczaj. Naprawdę warto.

Autor: Marcin  Data: 10.01.2023
BLAST

Brzydka to powieść graficzna. Bo z samego dna. Z czeluści nocy. Z upadku człowieka się wzięła. Czy to znaczy żeby na brzydkie nie patrzeć? Czy wtedy znika? A może to w porażce tli się jeszcze człowieczeństwo? Cuchnąca mrokiem ludzkiej natury, bo ten z pewnością nie przypomina fiołkowej woni. Kadr po kadrze, strona po stronie, staczamy się tam, gdzie być może z własnej woli nigdy byśmy nie zajrzeli. Oto staje przed nami człowiek - bezdomny, alkoholik, krytyk kulinarny, ale także mąż i brat. Odstręczający, z nawagą, specyficzny. Polza Mancini, 38-latek, któremu wyrządzenie zła zarzucono. Czy to on jest sprawcą pobicia młodej kobiety, która pogrążona jest w śpiączce na szpitalnym łóżku? To wnikliwe studium ludzkiego wnętrza, bo wraz z każdym pytaniem policjantów grunt pod naszymi nogami zapada się wciąż coraz bardziej. Grzęźniemy. Choć nikt nie obiecał, że będzie łatwo. Nikt nie mówił, że ciemność się rozstąpi. Dotykamy naznaczonego świata dziecka, trudnej buzującej młodzieńczości i dorosłych zawiłości, które tworzą spiralę. Obserwujemy przeistoczenie z pisarza w kloszarda i to z woli własnej, bo bohater twierdzi, że śmierć ojca dała mu wolność... Ale jak ktoś może dobrowolnie pisać sobie taki los? Dowiadujemy się o niechlubnej przeszłości Polzy. O zabiciu brata pod wpływem alkoholu i porzuceniu kochającej żony pod osłoną nocy, z dnia na dzień. Są samookaleczenia, kradzieże, aresztowania i halucynacje. Ile można unieść? Leśne i opuszczone budynki stają się jego domem, bo tak zdecydował. Czy zrozumiemy dlaczego? A może zostaniemy z dręczących pytaniem? Przytłaczająca to wędrówka. Wstrząsającą. Lepiąca się do nas za każdym razem, gdy chcielibyśmy o niej zapomnieć. Odetchnąć. Degrengolada, na którą nie każdy da radę patrzeć. Autor fenomenalnego „Raportu Brodecka”, swoją gęstą , czarną kreską, kolejny raz zabiera w przestrzeń, która zostanie w nas na długo. Dostajemy tu nastrojowość, pod którą skrywa się artyzm, hiperbola, a nawet dziecięca stylistyka (bo w komiksie znalazły się rysunki córek autora). Ta całość tworzy eklektyczny, choć wciąż spójny klimat. Do tego duży format i znaczna objętość, a także oszczędność w warstwie tekstowej sprawiają, że nie jest to lektura na jeden moment i chwilę relaksu. Co to, to nie. Tu czytelnicza wartość mierzona jest skalą wywoływanych, skrajnych uczuć. Sami się przekonacie. Wielokrotnie nagradzany i to mnie nie dziwi. Bo choć nie jest to historia dla każdego to monumentalne, pogrążone w ciemności dzieło, budzi nasze myśli z letargu i pytania fundamentalne stawia. Czy między dwoma biegunami jest miejsce na moralność, etykę czy sprawiedliwość? I czy można być do szpiku kości złym? Odpowiedzi niech zostaną owiane tajemnicą... Bo idąc za tytułowym blastem, "wiem, że teraz jest taka moda...Uważa się, że tajemnice istnieją tylko po to, by je wyjaśniać...Uważa się, że wszystko jest wytłumaczalne, że wystarczy poszukać odpowiedzi w Internecie...". Czy rzeczywiście?

Autor: Żyj bardziej  Data: 08.08.2023

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher