Ter - 2 - Przewodnik.

OSZCZĘDZASZ 13,00 ZŁ

okładka

Ter - 2 - Przewodnik.

20% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
ORLEN paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 24h

OPIS

Człowiek pojawia się znikąd, na obcej, pustynnej i niedostępnej planecie. W zapomnianym grobowcu odnajduje go Pip, złodziej cmentarny i "zbieracz" starożytnych artefaktów… Człowiek jest nagi i niemy, jedyny jego znak rozpoznawczy to tatuaż z napisem "Mandor" ("Złota ręka") Prezentujemy 2 z 3 albumów serii.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Ter (#2)
 • Format:215x290 mm
 • Liczba stron:64
 • Oprawa:twarda
 • Papier:kredowy
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788365465733
 • Data wydania:27 wrzesień 2022
 • Numer katalogowy:536192

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Polecam!

Fajne frankofońskie w rysunku i narracji sci-fi. Oby do Terry!

Autor: Marcin Kalinski Data: 05.10.2022
Solidnie i ciekawie

Pierwsza część komiksowej trylogii posłużyła autorowi do nakreślenia szkieletu złożonego świata i pokazania zarysu wielu ciekawych postaci. Stworzona przez Rodolphe opowieść łączyła futurystyczną przygodową otoczkę z całą masą piętrzących się tajemnic i niedopowiedzeń. Całość kończyła się naprawdę mocnym zaskoczeniem, które odpowiednio rozwijane jest w recenzowanej części. Tom drugi znacznie większy nacisk kładzie również na religijno-socjologicznych wątkach, których w historii nie brakuje od samego początku. Nadal pierwsze skrzypce w scenariuszu odgrywa Mandor, tajemniczy mężczyzna cierpiący na amnezję, którego ludzie intronizowali na proroka, mającego zmienić ich podłe życie. Sytuacja szybko zaczyna się jednak komplikować, a świat zaczynają dotykać coraz częstsze niszczycielskie trzęsienia ziemi. O ich spowodowanie oskarżony zostaje właśnie wspomniany bohater. Z roli zbawiciela szybko więc spada on do poziomu sprawcy wielkich tragedii. Osadzony w więzieniu, czekając na swój proces, zaczyna on jednak przypominać sobie swoje stare życie i misję, którą musi za wszelką cenę dokończyć. Zarówno statut głównego bohatera, jak i jego zdolności z każdą kolejną stroną albumu mocno ewoluują. Ma to swoje dosyć mocne przełożenie na sam scenariusz, który zauważalnie przemienia się w bardziej klasyczne sci-fi. Nie zmienia się jednak sposób podejścia twórcy do odsłaniania pewnych tajemnic przed czytelnikiem. Nadal sekrety i dwuznaczność wielu wątków odgrywa tutaj znaczącą rolę. Powoli, ale sukcesywnie kierując jednak czytelnika na właściwe tory prowadzące do odpowiedzi na nurtującego go pytania. Historia, której jądrem (w pierwszej części) było poszukiwanie własnej tożsamości, przemienia się w coś o wiele bardziej złożonego. Autor decyduje się tutaj poruszyć kwestię między innymi paradygmatu Boga i tego, jak wpływa on na funkcjonowanie człowieka. Tematyka wydaje się dosyć poważna, podana jest ona jednak w naprawdę przyjemnej i łatwej w odbiorze formie (co po części wymusza ilość stron albumu).

Autor: PopKulturowy Kociołek Data: 16.10.2022
Ter 2 - Przewodnik

W ramach nadrabiania komiksowych zaległości, nadszedł czas by sięgnąć po drugi tom ,,Ter’’ – serii, której początek zaskakiwał i zaostrzał apetyt na więcej. Czy drugi tom dał radę utrzymać poprzeczkę równie wysoko? Zapraszam do lektury ,,Ter 2 – Przewodnik’’ by się o tym przekonać! Po odkryciu jakiego dokonali nasi bohaterowie, nadszedł czas na powrót do miasta. Jednak w trakcie podróży zostają oni przechwyceni przez żołnierzy zgromadzenia, a samego Mandora czekać będzie proces. Ludzie widzą w nim przyczynę katastrofy jaka spadła na metropolię podczas ich wyprawy. Jednak czy Mandor jest przyczyną nieszczęścia czy wręcz przeciwnie – jedyną osobą zdolną uratować mieszkańców? ,,Przewodnik’’ przynosi ze sobą zarówno odpowiedzi, jak i zupełnie nowe pytania. ,,Wówczas z wnętrzności Ter wyłoni się mąż, który wskaże wszystkim drogę… Nie będzie miał żadnego mienia ani przyodziewku, a jego mową będzie cisza.’’ ,,Ter’’ jak do tej pory jest serią, która może choć nie zaskakuje niczym odkrywczym, to jednak ma w sobie to coś, że potrafi skraść serce czytelnika. A przynajmniej tak było w moim przypadku. Fabuła została misternie złożona, oparta na znanych nam z wielu innych tytułów schematach charakterystycznych dla science fiction. Jak chociażby bohater z amnezją, cywilizacja powstała na ruinach innej, kult religijny i przepowiednia o proroku który wszystkich wybawi, i tym podobne. A jednak w którymś momencie nadchodzi moment w którym utarte schematy zostają przełamane, rzucając zupełnie nowe światło na dotychczasowe wydarzenia. Świetnym przykładem jest tu finał pierwszego tomu, ale i w drugim nie brakuje podobnych momentów. Osobiście też, nie mam nic przeciwko schematom, o ile są wykorzystywane w umiejętny sposób, a autorom udało się to w stu procentach. Komiks czyta się z prawdziwą przyjemnością, potrafi on wciągnąć i jeżeli mogę się do czegoś przyczepić, to jedynie żałuję, że nie zdecydowano się na zbiorcze wydanie by cieszyć się całością za jednym zamachem. Akcja cały czas mknie do przodu, ale nie mamy wrażenia iż jest ona sztucznie przyśpieszana. Wręcz przeciwnie, dzieje się dużo, zmuszając bohaterów do nieustannych działań, bez niepotrzebnego rozwlekania, a jednocześnie sprawiając, że całość jest logiczna i sensowna. Jak już wspominałam przy recenzji ,,Ter 1- Obcy’’ wizualnie komiks również stoi na wysokim poziomie. Prace są szczegółowe i stanowią idealne uzupełnienie czytanej historii. ,,Przewodnik’’ stanowił świetną kontynuację i jedyne co mi teraz zostaje to jak najszybciej sięgnąć po trzeci i niestety już ostatni tom cyklu. Nie ukrywam, że jestem ogromnie ciekawa jak zakończy się przygoda Mandora, a tymczasem gorąco polegam ,,Ter’’ wszystkim miłośnikom dobrego science fiction, bądź po prostu komiksów od których ciężko się oderwać. Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

Autor: Kosz z Książkami Data: 10.06.2023

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher