Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem.

okładka

Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Oryginalny komiksowy przewodnik historyczno-kulturowy wiodący śladami Mikołaja Kopernika (1473-1543), który był nie tylko światowej sławy astronomem, ale również sumiennym kanonikiem warmińskim, zręcznym dyplomatą, zdolnym tłumaczem, skutecznym lekarzem, wziętym ekonomistą i sprawnym administratorem. Autorzy zapraszają nas na jedyną w swoim rodzaju podróż w przestrzeni, czasie i wyobraźni.

Akcję komiksu poprowadzono na dwóch płaszczyznach czasowych. Bohaterami wątku rozgrywającego się współcześnie są członkowie rodziny, wędrującej po miastach w województwie warmińsko-mazurskim, w których bywał Kopernik, a które obecnie łączy turystyczny Szlak Kopernikowski. Bohaterowie odwiedzają kolejno: Lubawę, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Braniewo, Frombork i Elbląg, oglądając zabytki, zwiedzając muzea i poznając inne atrakcje turystyczne.

Głównym bohaterem epizodów rozgrywających się w czasach Kopernika jest oczywiście on sam, ale towarzyszą mu także inne postacie historyczne, z którymi miał okazję się spotykać. Te epizody prezentują różne wydarzenia, w których astronom uczestniczył – znane z kart historii, ale również takie, które są jedynie prawdopodobne, bo dostępne źródła ich nie potwierdzają.

DODATKOWE INFORMACJE

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher