dygot.

okładka

dygot.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Naznaczona wstrząsającą tajemnicą ballada o pięknie i okrucieństwie polskiej prowincji.

Porywające obsesje, niszczące namiętności i groza przemijania.

Uciekająca przed Armią Czerwoną Niemka przeklina Jana Łabendowicza, który odmówił jej pomocy. Wkrótce jego żona rodzi odmieńca – chłopca o skórze białej jak śnieg. A wiejska społeczność nie akceptuje wybryków natury… Córeczkę Bronka Geldy ściga klątwa Cyganki. W wieku kilku lat dziewczynka zostaje ciężko poparzona w wyniku wybuchu granatu.

Na losy Geldów i Łabendowiczów wpływają nie tylko kolejne dziejowe zawirowania i przepowiednie, lecz przede wszystkim osobiste słabości i obsesje. Drogi obu rodzin przecinają się w zaskakujący i niespodziewany sposób. Na dobre zespaja je uczucie dwojga odmieńców, introwertycznego albinosa i okaleczonej w płomieniach dziewczyny. Po kilkudziesięciu latach mroczną tajemnicę rodzinną mimowolnie rozwikła ich jedyny syn Sebastian – utracjusz i aferzysta, który postanawia wykorzystać możliwości, jakie daje Poznań, kipiąca życiem metropolia.

Jakub Małecki snuje opowieść o przedwojennej polskiej wsi, wojnie, latach PRL-u i współczesności. Realizm magiczny łączy z groteską, a nostalgię za światem, który przeminął, przeplata z grozą istnienia w sposób godny mistrzów: Wiesława Myśliwskiego i Olgi Tokarczuk.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:150x215 mm
  • Liczba stron:320
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788379244386
  • Data wydania:7 październik 2015
  • Numer katalogowy:286710

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Imponująca!

Zabobony silnie osadzone w ludzkiej, prostackiej psychice. Odmieniec i jego niełatwa egzystencja. Trudne czasy, przemiany w kraju i na świecie. Opowieść autentyczna, smutna, wzruszająca. Polecam.

Autor: Ceina Debta Data: 05.10.2015
historia w pigulce

W trzystustronicowej pigułce powieści, Małecki oddał ponad 60 lat życia prowincjonalnych obywateli Polski. Tylko najlepsi potrafią dokonać tak dogłębnej analizy ludzkiego losu i przeznaczenia. Tylko Ci, którzy umieją obserwować umieją też opisać dosadnie, mocno, bez ogródek historię o nas, w którą wchodzisz bez opamiętania i oddajesz się jej bez reszty.

Autor: Ulka Reduta Data: 11.10.2015
świetna książka

Bardzo się cieszę, że Małecki wybrał obyczajówkę, opisywanie świata i losów ludzi w konwencji historycznej, odchodząc od fantastyki i sci-fi. ,,Dygot” dowodzi, że to najlepszy wybór jakiego mógł dokonać. Zmysł obserwacji Małeckiego, który skupia się na ludzkich słabostkach i bezradności wobec losu stwarza uniwersum życia, ukazuje prawdę o nim, co nigdy nie wyjdzie z aktualności. Świetna

Autor: Wanda Kużniar Data: 11.10.2015
cudko

W swoim nie tak krótkim życiu przeczytałam całą masę powieści obyczajowych z tłem historycznym. Sagi rodzinne, losy zwykłych ludzi itp. Ale nie przypominam sobie powieści, która tak sprawnie łączyłaby zwykłą rzeczywistość z magią. Magią dnia codziennego opartą na symbolach, przeznaczeniu, przekleństwach i losie, o którym tak bardzo uwielbiamy rozmawiać

Autor: Kornelia Data: 11.10.2015
mnie zachwyciła

Świetnie napisana, interesująca, wniosła do moich przemyśleń wiele nowych wątków o relacjach międzyludzkich, nieuchronności losu, przeznaczeniu i perspektywy, że kiedyś ludzie nie mieli tylu możliwości zmiany swojego życia i praktycznie niczego im nie brakowało. Doceniali to, co mieli. Małecki to bardzo inteligentny facet i rewelacyjny pisarz. Daje tego wyraz w ,,Dygocie”.Szczerze polecam.

Autor: Marlena Data: 11.10.2015
polecam każdemu przeczytanie tej książki

Chociaż nie jest to horror, do których trochę przyzwyczaił mnie Małecki, ale śmiało można powiedzieć, że ,,Dygot” trzyma w napięciu lepiej niż niejedna literatura grozy. Świetnie wyrysowane postaci, nietuzinkowa obserwacja rzeczywistości i czas, uciekający, naznaczający nas czas.

Autor: Elżbieta Moniuszko Data: 11.10.2015

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher