Ustawa o systemie oświaty. Ustawa o systemie informacji oświatowej. Komentarz.

okładka

Ustawa o systemie oświaty. Ustawa o systemie informacji oświatowej. Komentarz.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Ustawa o systemie oświaty i ustawa o systemie informacji oświatowej. Komentarz, autorstwa wybitnych specjalistów w poruszanej tematyce stanowi wyczerpujące omówienie poruszanej problematyki w oparciu o dwa zasadnicze akty prawne:
ustawę z 7.9.1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.); ustawę z 15.4.2011 r. o systemie informacji oświatowej (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 45).
Prezentowana pozycja w sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.:
wychowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki; przyjmowania do publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, publicznych szkół i publicznych placówek; zarządzania szkołami i placówkami publicznymi; finansowania szkół i placówek publicznych; rodzaju i zakresu danych gromadzonych w systemie informacji oświatowej; nadzoru nad bezpieczeństwem przekazywania danych do bazy danych SIO i pozyskiwania danych z bazy danych SIO; warunków organizacyjno-technicznych funkcjonowania systemu informacji oświatowej.
Niniejszy Komentarz stanowi szczegółowe i kompleksowe omówienie wszystkich zagadnień w poruszanej tematyce. Książka uwzględnia omówienie najnowszych zmian, w tym m.in.:
nowelizację obu omawianych ustaw z 11.7.2014r., której celem jest zapewnienie lepszej jakości kształcenia przy uwzględnieniu autonomii programowej uczelni; nowelizacja wchodzi w życie 1.1.2016 r., zmiany dotyczą m.in. wprowadzenia ogólnopolskiego systemu monitorowania absolwentów, doprecyzowania zasad postępowania dyscyplinarnego wobec nauczycieli akademickich, utworzenia ogólnopolskiej bazy streszczeń i recenzji rozpraw doktorskich oraz autoreferatów i recenzji w postępowaniach habilitacyjnych, wprowadzenia nowych zasad przyznawania stypendiów, rozszerzenia obecnie funkcjonującego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym prowadzonego w systemie informatycznym POL-on, uregulowania kwestii nadania stopnia doktora beneficjentowi „Diamentowego Grantu”, a także umożliwienia przyznawania stypendiów za osiągnięcia dla najlepszych uczestników studiów doktoranckich prowadzonych przez instytuty naukowe PAN; dodania art. 5 ust. 11 w ustawie o systemie oświaty; zmiana ta umożliwia Ministrowi Obrony Narodowej udzielenie dotacji celowej dla organu prowadzącego szkołę, na dofinansowanie zadań bieżących lub inwestycyjnych, jeżeli ma to związek z realizacją zobowiązań Rzeczypospolitej Polskiej wynikających z ratyfikowanych umów międzynarodowych w dziedzinie obronności, których stroną jest Rzeczpospolita Polska.
Komentarz stanowi cenną pomoc zarówno dla praktyków prawa: adwokatów, radców prawnych, oraz sędziów, a także pracowników placówek oświatowych i dyrektorów szkół.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Komentarze Becka
 • Format:125x195 mm
 • Liczba stron:1480
 • Oprawa:twarda
 • ISBN-13:9788325573713
 • Data wydania:20 czerwiec 2016
 • Numer katalogowy:308475

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.