VAT 2021 komentarz.

okładka

VAT 2021 komentarz.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

VAT 2021. Komentarz to nie tylko klasyczny komentarz do konkretnych przepisów. Zawiera także praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT, w tym jak wypełnić JPK_V7. Publikacja szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych, a także omawia orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE. To jedyny na rynku komentarz, który omawia przepisy ustawy o podatku od towarów i usług, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania.
W książce znajdziemy odpowiedzi na nurtujące wszystkich podatników VAT pytania dotyczące między innymi: ? rozliczania nieodpłatnych świadczeń, ? refakturowania dodatkowych kosztów, ? rozliczania wydatków samochodowych, ? ustalania terminów powstania obowiązków podatkowych, ? rozliczania transakcji objętych mechanizmem podzielonej płatności (split payment), ? dokumentacji VAT i jej korekty, ? nowych zasad prowadzenia ewidencji VAT i wypełniania JPK_V7, ? ustalania terminów odliczania VAT naliczonego, ? sankcji za zapłatę na rachunek spoza białej listy. W komentarzu zostały uwzględnione oraz szczegółowo omówione nowe przepisy, które obowiązują od 1 lipca 2021 r. Dodatkowo omówione zostały również przepisy dotyczące zmian wchodzących w życie od 2022 r. w sprzedaży TAX FREE, gdyż wymagają od podatników specjalnego przygotowania, które można rozpocząć od 1 lipca 2021 r.
W 2021 r. zmiany weszły w życie w kilku etapach. Od 1 stycznia 2021 r. w ustawie o VAT: ? wprowadzono zmiany w rozliczeniach faktur korygujących zmniejszających VAT, ? uregulowano zasady rozliczeń faktur korygujących zwiększających VAT, ? podwyższono limit dla prezentów o małej wartości, ? doprecyzowano oraz zmieniono zasady korzystania ze split payment, ? wydłużono termin na odliczenie VAT, ? objęto nową grupę podatników obowiązkiem wymiany kas na kasy online, ? umożliwiono stosowanie wspólnych kursów walut dla VAT, PIT i CIT, ? ograniczono termin ważności wiążących informacji stawkowych (WIS), ? zmniejszono grupę podatników, którzy tracą prawo do rozliczeń kwartalnych ze względu na rodzaj wykonywanych transakcji.
W czerwcu 2021 r. wprowadzono zmiany w rozliczaniu importu towarów i stosowaniu obniżonych stawek VAT. Natomiast od 1 lipca 2021 r. dla podatników nastąpiła rewolucja w rozliczaniu transakcji internetowych (tzw. e-commerce) w przypadku transakcji z zagranicą. Zmieniły się również zasady stosowania kodów GTU i ewidencjonowania w JPK_V7. Także podatnicy dokonujący sprzedaży TAX FREE będą mogli przygotowywać się do zmian w 2022 r. już od 1 lipca 2021 r.
Z tych względów niezbędnym źródłem wiedzy dla każdego podatnika jest VAT 2021. Komentarz.
O Autorze Autorem publikacji jest Tomasz Krywan – prawnik, doradca podatkowy, który specjalizuje się w interpretacji przepisów prawa podatkowego. Jest praktykiem znającym problemy podatników z rozliczeniem podatków, a szczególnie VAT-u. Udzielił ponad 20 000 odpowiedzi na pytania podatkowe. Napisał również kilkaset artykułów i komentarzy. Na co dzień publikuje w ogólnopolskich dziennikach, m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej. W wydawnictwie INFOR jest znanym i cenionym Autorem, m.in. w MONITORZE Księgowego oraz BIULETYNIE VAT.
ATUTY PUBLIKACJI: Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku od towarów i usług, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. Uwzględnia wszystkie zmiany w przepisach, które będą obowiązują od 1 lipca 2021 r., a także najnowsze orzecznictwo TSUE oraz objaśnienia podatkowe. Pozwala również przygotować się do uchwalonych już zmian na 2022 r.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:165x235 mm
  • Liczba stron:1572
  • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
  • ISBN-13:9788381379120
  • Data wydania:28 lipiec 2021
  • Numer katalogowy:493316

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher