Daytripper - Dzień po dniu.

okładka

Daytripper - Dzień po dniu.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Jakie są najważniejsze dni w twoim życiu?

Przed wami Brás de Oliva Domingos – syn sławnego na cały świat brazylijskiego pisarza, dziecko urodzone w cudownych okolicznościach. Jako dorosły człowiek spędza dni na układaniu nekrologów dla lokalnej gazety, a noce na marzeniach o tym, by stać się znanym pisarzem. Przedstawia w swoich króciutkich artykułach dokonania innych ludzi, podczas gdy jego własne życie jeszcze nie zaczęło się na dobre.

Ale czy uda mu się zauważyć, gdy się ono rozpocznie? Może stało się to, gdy miał 21 lat i spotkał dziewczynę ze swoich snów? A może w wieku lat 11, razem z pierwszym pocałunkiem? A może później, gdy narodził się jego pierwszy syn? Lub wcześniej, gdy odnalazł swój styl jako pisarz?

Każdy dzień z życia Brása jest jak strona z książki. Każdy ukazuje ludzi i zdarzenia, które ukształtowały bohatera: jego matkę, ojca, syna, najlepszego przyjaciela, pierwszą miłość, a także miłość życia. I, jak to bywa w przypadku wielkich historii, każdy dzień kończy się niespodzianką, której Brás się nie spodziewa...

Laureaci Nagrody imienia Eisnera, bracia bliźniacy – Fábio Moon i Gabriel Bá – opowiadają magiczną, tajemniczą i poruszającą opowieść o życiu. Zabierają nas w zniewalająco liryczną podróż, w trakcie której wielkie pytania padają w cichych momentach.

O albumie od autorów:

Gdy zapytano nas po raz pierwszy, o czym jest DAYTRIPPER, odpowiedzieliśmy bez wahania: “O życiu”. Usłyszeliśmy krótkie: “I już?”. Zapadła cisza. “Będziecie musieli wymyślić jakąś lepszą odpowiedź” – dodał nasz rozmówca.
Zaczęliśmy zadawać pytania.
Czy zastanawialiście się, jak zmieniło się wasze życie w jakiejś konkretnej chwili? Zauważyliście, że w niby zaplanowanej przyszłości zawsze zaskakują nas rzeczy nieprzewidziane? I że po tych wszystkich przeżyciach pozostaje nam jedynie pamięć o pojedynczych chwilach, dobrych i złych? Tak naprawdę to właśnie te chwile nas określają, opisują nasze pragnienia, rzeczy i ludzi, których kochamy? Takie zawirowania zwykłego życia zdarzają się nam codziennie. I właśnie o tym jest ten album.

Minął rok, a my byliśmy gotowi. Czas pokazać nasze dzieło. Poznajcie Brása de Oliva Domingosa, niedoszłego pisarza. Poznajcie jego losy, gdy ten będzie próbował zrozumieć własne życie. Wejdźmy w jego buty i zobaczmy, gdzie nas zaniosą. Poznajmy chłopca, którym był, młodzieńca, który marzył o życiu, i mężczyznę, na którego wyrósł. Poznajmy jego tajemnice i postarajmy się zatrzymać je dla siebie. A jeśli nam się to nie uda, może wkrótce ludzie zaczną pytać: “Czy spotkałeś Brása?”. Bo każdy z rozdziałów tego albumu niesie nową szansę na spotkanie z nim, tak jak każdy dzień jest dla nas szansą na spotkanie z nowym przyjacielem. Pokochamy go czy znienawidzimy? A może złamie nam serce?
Jeszcze więcej pytań.

Ale może o to chodzi. Gdy piszemy te słowa, za oknem pada deszcz, choć wczoraj było słonecznie. Nie mamy pojęcia, co przyniesie przyszłość. Każdy dzień niesie tajemnice. Czasami możemy przewidzieć nadejście niektórych, ale zrozumiemy je do końca tylko wtedy, gdy je przeżyjemy. W przypadku Daytrippera wszyscy poznamy fragmenty życia Brása i z każdym dniem będziemy zbliżać się do zakończenia układanki jego postaci. Wyruszamy na wyprawę, by poznać skomplikowane życie – i jego, i nasze – i może, spoglądając z boku na te znajome nam wydarzenia, ujrzymy świat na nowo.

*  *  *

Gabriel Bá i Fábio Moon byli jak para dzieciaków, które zleciały pół świata ze swoim portfolio, pokazując je na konwentach komiksowych. Aż w końcu uzyskali pewność, że dzieło ich życia jest niezwykłe. Cudownie napisany i całkowicie zachwycający Daytripper powalił mnie na kolana. Jeszcze bardziej zadziwiający jest fakt, że chłopaki dopiero się rozkręcają.

Gerard Way (autor Umbrella Academy, muzyk gupy "My Chemical Romance")

Tajemniczy, ujmujący i całkowicie profesjonalnie stworzony komiks.

Comics Alliance

Szczerze opowiedziana historia, niezwykle podniecająca. Wszystko, co narysuje Fábio Moon, jest ekscytujące – nawet, gdy ukazuje brud życia i samotność. Gdy zacząłem czytać Daytrippera, nie mogłem przestać!

Jeff Smith (autor Bone)

Ta historia zostanie z wami na dłużej.

The Comics Journal

Świetny... Naprawdę bardzo fajny komiks.

Blair Butler G4/Fresh Ink Pick of the Week

Daytripper był najbardziej wciągającym komiksem, jaki przeczytałem w tym roku. Opowieść Fábio Moona i Gabriela Bá o życiu i śmierciach brazylijskiego pisarza mogło by być nieślubnym dzieckiem Willa Eisnera i Felliniego – spłodzonym, gdy byli u szczytu formy. Historia miłosna osadzona w codziennej rzeczywistości, a jednak podlana magią przypadku. Daytripper to fascynująca układanka, którą będę podziwiał do końca moich dni.

Terry Moore (autor Strangers in Paradise, Echo)

Każdy fragment tego komiksu został doskonale wykonany – od sposobu, w jaki napisano scenariusz, aż do nieprawdopodobnie wspaniale położonych przez Dave’a Stewarta kolorów... Wielkie osiągnięcie.

Ain’t It Cool News

Ostatnia praca cudownych brazylijskich bliźniaków to bez wątpienia ich najlepsze, jak do tej pory, dzieło. W Daytripperze pozwalają nam wejrzeć w egzotyczny, a mimo to wiarygodny świat. Po lekturze aż chce się w niego wejść razem z bohaterami!

Paul Pope (autor 100%, Batman: Year 100)

Nie posiadam się z radości, że ten komiks aż tak bardzo mnie zasmucił... Wiarygodny, solidny hymn na cześć życia z niewielką dawką realizmu magicznego...

San Antonio Express-News/Geek Speak

Ważny komiks.

Boston Herald

Moon i Bá stworzyli na wskroś ludzką opowieść, splatając ze sobą w gobelin życia i śmierci historie o tym, co decyduje o naszym człowieczeństwie. Liryczny, poetycki i zjawiskowy komiks. Jego wymowa pobrzmiewać będzie w was jeszcze długo po tym, jak skończycie lekturę.

Becky Cloonan (autorka Demo, East Coast Rising)

Bliźniacy z Brazylii mają dar. Dar opowiadania. Z takim wdziękiem odsłaniają historię Brása de Oliva Domingosa, autora nekrologów, który marzy o pisaniu czegoś bardziej ambitnego, że czytelnik nawet nie zauważa, kiedy historia nabiera tempa i porywa go ze sobą.

The Oregonian

Najnowszy komiks Vertigo będzie kolejnym fantastycznym tomem w znakomitej biblioteczce tego wydawnictwa.

Crave

Ten komiks zmusi cię do tego, żebyś zwolnił i chwilę pomyślał... Doskonały album dla tych, którzy szukają nowych doznań.

IGN

Cudownie napisany i zilustrowany komiks... Po skończeniu lektury będziecie chcieli więcej.

AM NEW YORK

Subtelne, ale fachowe mistrzostwo. Niezwykła historia. Nowatorskie podejście do sztuki opowiadania. Wiarygodne postaci. Zwroty akcji. Dzięki takim dziełom jak Daytripper można traktować komiks jako dziedzinę sztuki. Odmówić mu błyskotliwości, to jakby zaprzeczyć sensowi życia.

Popmatters

DODATKOWE INFORMACJE

 • Tusz/kolor:Dave Stewart
 • Seria:Daytripper
 • Format:170x260 mm
 • Liczba stron:256
 • Oprawa:twarda
 • Papier:kredowy
 • Druk:kolor
 • ISBN-13:9788361319320
 • Data wydania:25 sierpień 2013
 • Numer katalogowy:193751

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Dzień po dniu...

Wspaniały i głęboki. Pobudza

Autor: Jacek Data: 04.03.2015

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2023 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2023 Prószyński Media Sp z o.o.