Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu

okładka

Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Robert Rowland Smith w swojej książce „Śniadanie z Sokratesem” z humorem i erudycją, czerpiąc z tradycji filozoficznej, przygląda się codzienności i pokazuje nie tylko jej ukryte znaczenia, ale także że myślenie ma moc wyzwalającą. Autor zabiera czytelnika w niezwykłą antropologiczno-filozoficzną podróż przez dzień powszedni. W jego krótkich i błyskotliwych analizach drogi do pracy, jedzenia, oglądania telewizji, zakupów, kąpieli, seksu, kłótni z partnerem itp. spotykamy filozofów (Platon, Kant, Kartezjusz, Machiavelli, Wittgenstein, Heidegger), postaci z pogranicza filozofii i innych nauk humanistycznych (Freud, Levi-Strauss, Sartre, Foucault, Barthes, Derrida, Adorno), a także pisarzy (od Shakespeare’a do Garcii Marqueza i McCarthy’ego), malarzy, filmowców, kompozytorów, postaci historyczne i twórców pop-kultury (Rolling Stones, bohaterki „Seksu w wielkim mieście”, Woody Allen i Monty Python).
Książka zaskakuje czytelnika lekkością stylu i intensywnością spostrzeżeń. Pokazuje, że - wydawałoby się banalne - codzienne dylematy, w oczach filozofów mają zaskakujące znaczenie. A co najważniejsze, staje się wspaniałym wprowadzeniem w idee wielkich myślicieli, i to niezależnie od poziomu wiedzy teoretycznej. „Śniadanie z Sokratesem” to książka, od której można zacząć swą przygodę z filozofią klasyczną i współczesną myślą humanistyczną. To także nieoceniona lektura dla każdego inteligenta – pełna intrygujących uwag, otwierających nowe perspektywy, zachęcających do własnych rozważań.
Książka została przetłumaczona na 20 języków.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:128x200 mm
  • Liczba stron:242
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788377051382
  • Data wydania:7 marzec 2012
  • Numer katalogowy:178214

RECENZJEjak działają recenzje?

Filozofia dla normalnych

Dlaczego, z filozoficznego punktu widzenia, największym powodzeniem wśród osób uprawiających aktywność ruchową, cieszą się siłownie? Przecież człowiek jest zwierzęciem stadnym, więc wydawać by się mogło, że np. gry zespołowe będą ulubionym rodzajem działań człowieka. Siłownia jest wg autora Śniadania z Sokratesem swoistym znakiem czasu- rozluźniających się więzi międzyludzkich: „Częściowo z powodu możliwości samodzielnego decydowania o sobie. Gry zespołowe wymagają pewnego zorganizowania, podczas gdy wizyta w siłowni jest wydarzeniem jednostronnym, zależnym tylko od ciebie, częścią twojego tygodnia, którą ty sam dopasowujesz do innych jego części, takich jak spotkanie z przyjaciółmi, wypad do kina czy na zakupy […]siłownia staje się nie tyle forum ożywionego ludzkiego zgromadzenia, co raczej zbiorowiskiem niezależnych elektronów – jego symbolem mogą być słuchawki, odgradzające nas od wszystkich tych wykrzywionych min, kaszlu i zmagań ze sprzętem”.

Autor: Norma L Data: 14.03.2012
Aż chce się filozofować (nawet z rana)

Aż chce się filozofować (nawet z rana) po lekturze. Smith zaraża entuzjazmem, pasją, miłością do filozofii. Przekonuje (nie nachalnie), że poprzez przemyślanie każdej chwili życia, przeżywamy je pełniej i świadomie. Że filozofia nie jest jedynie dla wybitnych umysłów, ale uprawiać ją może każdy. I to z dużą dozą przyjemności.

Autor: Lena Kuszek Data: 30.04.2012

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher