Adwokat Rozmowa o życiu w ciekawych czasach.

okładka

Adwokat Rozmowa o życiu w ciekawych czasach.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

NIE TYLKO TOGA I PARAGRAFY...
„Adwokat. Rozmowa o życiu w ciekawych czasach” to wywiad, w którym poruszono ważne kwestie sądownicze w historii powojennej Polski, dotyczące między innymi gospodarki, jak kulisy afer mięsnych, czy polityki, jak obrona internowanych w grudniu 1981, nie stroniąc od zagadnień etycznych. Dzieje rodziny Dubois dają okazję prześledzenia procesu kształtowania się polskiej adwokatury. Rozmowa wyjaśnia dlaczego mecenas Dubois podjął się obrony Adama Humera, co sądził o młodym aplikancie Krzysztofie Piesiewiczu, oraz jaki samochód powinien był posiadać w latach 70. Dziekan Rady Adwokackiej. Książka jest zapisem niezwykle osobistej rozmowy z wybitnym adwokatem o czasach, w których zwyczajne życie było aż nadto niezwyczajne.
„Co noc śni mi się sala sądowa” – mówi Michałowi Komarowi legenda polskiej adwokatury, dziś już na emeryturze – Maciej Dubois. Ich długa rozmowa o życiu w ciekawych czasach pozwala poznać nie tylko skomplikowane, niekiedy – tragiczne – losy rodziny Dubois, lecz także nieznane aspekty pracy adwokata, rozterki, porażki, ale przede wszystkim – źródła wielkiej satysfakcji. To nie tylko opowieść o todze i paragrafach. To przede wszystkim rozmowa o zawodzie Adwokata, który „nie powinien robić niczego, co zmniejszy jego szacunek do samego siebie. Mimo czyhających pokus i unikania sytuacji dwuznacznych moralnie. Musi znać uczucie wstydu, by bez wstydu spojrzeć na siebie w lustrze".
Maciej Dubois – wybitny prawnik. Do 1990 r. w Zespole Adwokackim, w latach 1990-1995 wspólnik w Adwokackiej Spółce Cywilnej, a od 1995 r. we własnej kancelarii adwokackiej. Obrońca w procesach politycznych w okresie stanu wojennego. Był obrońcą m.in.: Adama Humera, Lecha Grobelnego, obrońcą w procesie Konfederacji Polski Niepodległej. W latach 1971-1989 dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W okresie 1989-1992 wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej. W okresie 1989-1990 sędzia Trybunału Stanu. W 1989 r. przewodniczący Społecznej Komisji Pojednawczej, powołanej do przywracania do pracy osób zwolnionych z pracy za działalność polityczną i związkową w latach 1981-1989. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ojciec adwokata i pisarza Jacka Dubois, dziadek Michała i Stanisława.
Michał Komar – ur. 1946, doktor nauk humanistycznych, profesor w Collegium Civitas, wykładowca w PWSFTViT im. L. Schillera, autor książek, m.in. Piekło Conrada, Zmęczenie, Prośba o dobrą śmierć, Trzy, Wtajemniczenia, Władysław Bartoszewski – Wywiad-rzeka, Władysław Bartoszewski... mimo wszystko, Świat według Mellera, Aktor, Grom: Siła i Honor, a także scenarzysta filmowy i telewizyjny.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:165x238 mm
  • Liczba stron:288
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788301172374
  • Data wydania:1 październik 2012
  • Numer katalogowy:196522

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher