Eksperymentalne badania dynamiczne budowli.

okładka

Eksperymentalne badania dynamiczne budowli.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Praca prezentuje nowoczesne metody dynamicznych badań konstrukcji. Badania te polegają na wykorzystaniu pełnej korelacji między pomiarami eksperymentalnymi oraz obliczeniami wykonywanymi z wykorzystaniem MES. Dzięki temu analizy są znacznie dokładniejsze i lepiej uwzględniają rzeczywiste cechy dynamiczne i statyczne konstrukcji. Tam, gdzie kończą się możliwości metod teoretycznych, wkraczają badania eksperymentalne i na odwrót. Modele eksperymentalne i teoretyczne ulegają wzajemnej walidacji, co skutkuje znacznie lepszym dopasowaniem procedur badawczych do badanego obiektu. Dlatego wyniki badań są dokładniejsze, bardziej wiarygodne i bliższe rzeczywistości. Niestety badania takie wymagają posiadania bardzo kosztownego i skomplikowanego sprzętu pomiarowego i specjalistycznego oprogramowania, a także niezbędnej wiedzy oraz doświadczenia badawczego. Ośrodków naukowo-badawczych spełniających powyższe warunki nie ma zbyt wiele w Polsce, w Europie i na świecie. Jednym z nich jest Zakład Dynamiki Budowli Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej.
O Autorach:
Dr hab. inż. Zbigniew Wójcicki, prof. nadzw. Politechniki Wrocławskiej – kierownik Zakładu Dynamiki Budowli w Instytucie Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej. Członek Komisji Budownictwa i Mechaniki Oddziału PAN we Wrocławiu, PTMTS, PTMK i GAMM. Od lat prowadzi działalność naukowo-badawczą w zakresie teoretycznej i eksperymentalnej dynamiki budowli, w tym z zakresu operacyjnej analizy modalnej (OMA). Autor dwóch monografi i oraz stu kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, a także kilkudziesięciu ekspertyz.
Dr inż. Jacek Grosel – adiunkt w Zakładzie Dynamiki Budowli Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej. Obszar jego zainteresowań naukowych obejmuje techniki badań dynamicznych budowli, a w szczególności zastosowanie operacyjnej analizy modalnej (OMA) w budownictwie. Współautor jednego podręcznika oraz kilkunastu prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Autor wielu projektów i ekspertyz, zwłaszcza z zakresu dynamiki budowli, a także infrastruktury podziemnej.
Dr inż. Wojciech Sawicki – adiunkt w Zakładzie Dynamiki Budowli Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej. Ukończył Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. W pracy badawczej zajmuje się problematyką miernictwa, a w szczególności pomiarami dynamicznymi maszyn i budowli z użyciem wielokanałowej aparatury pomiarowej oraz technik ODS. Specjalista z zakresu klasycznej analizy modalnej (EMA).

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:165x235 mm
  • Liczba stron:294
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788371252389
  • Data wydania:18 marzec 2015
  • Numer katalogowy:269034

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher