Ciekawa chemia 7 Podręcznik. Szkoła podstawowa

okładka

Ciekawa chemia 7 Podręcznik. Szkoła podstawowa

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Podręcznik Ciekawa chemia ciekawie i precyzyjnie objaśnia chemię, dzięki gruntownej analizie zagadnień chemicznych, np. w temacie związanym z powietrzem uczeń pozna jego skład i rolę poszczególnych składników w życiu człowieka.
Motywuje do badania, dociekania, odkrywania praw i zależności chemicznych, m.in. po każdej lekcji znajduje się propozycja samodzielnej pracy doświadczalnej dla ucznia (Wykonaj doświadczenie), która nie wymaga użycia sprzętu laboratoryjnego ani specjalnych odczynników. Fotografie, eksperymenty i odwołania do życia codziennego rozbudzają naturalną ciekawość młodzieży.
Treść została podzielona na działy, które składają się z lekcji. Zarówno działy, jak i lekcje mają te same elementy.
Strona działowa z tytułami lekcji ma zainteresować materiałem, który będzie omawiany. Uczmy się razem, uczmy się aktywnie to propozycja projektu i pracy w grupach. Ważne pojęcia stanowią zbiór najważniejszych terminów, z którymi uczniowie zapoznają się w toku lekcji. Część Dowiedz się więcej zawiera interesujące informacje poszerzające tematykę omawianą na lekcji. Podsumowanie lekcji wypunktowuje jej najistotniejsze zagadnienia. Rozwiąż zadania i problemy to zestaw poleceń, z którymi uczeń powinien się zmierzyć w domu. W sekcji Wykonaj doświadczenie znajdują się propozycje prostych eksperymentów do samodzielnego wykonania przez ucznia, które nie wymagają użycia sprzętu laboratoryjnego ani specjalnych odczynników. Podsumowanie działu gromadzi najważniejsze informacje w formie tabel i schematów ułatwiających powtórzenie materiału. Test do działu, składający się z 10 pytań testowych jednokrotnego wyboru, stanowi dobre przygotowanie do sprawdzianu. Zestaw zadań tekstowych Sprawdź swoje umiejętności pozwala uczniowi ocenić, co już umie, a nad czym jeszcze powinien popracować.

DODATKOWE INFORMACJE

  Seria:Ciekawa Chemia
 • Format:170x240 mm
 • Liczba stron:208
 • Oprawa:miękka
 • ISBN-13:9788302169045
 • Data wydania:31 sierpień 2017
 • Numer katalogowy:345992

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

 • ups
 • paczkomaty
 • ruch
 • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher