Wiedza o społeczeństwie podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej 181401.

okładka

Wiedza o społeczeństwie podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej 181401.

Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1-2 dni robocze

OPIS


Podręcznik „Wiedza o społeczeństwie” dla klasy 8 to aktualne treści polityczne, społeczne i ekonomiczne, polecenia i prace projektowe skłaniające do dyskusji o problemach lokalnych i globalnych oraz angażowania się w działania społeczeństwa obywatelskiego. Narracja nieprzeładowana informacjami oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania zagadnień dotyczących różnych wymiarów życia społecznego. Bogaty materiał ćwiczeniowy aktywizuje uczniów do pracy z fotografiami, rysunkami, diagramami i mapami zawartymi w podręczniku.

Liczne schematy i tabele w syntetycznej formie przybliżają trudniejsze zagadnienia. Znakomicie dobrane, ciekawe teksty publicystyczne, naukowe i prawne wraz poleceniami umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnego rodzaju źródeł pisanych. Przejrzyste mapy ułatwiają lokowanie zjawisk społecznych i politycznych w przestrzeni. Sekcje Warto wiedzieć wprowadzają dodatkowe informacje i ciekawostki ubarwiające wykład oraz uczą dostrzegania związków między zjawiskami o charakterze globalnym a codziennym życiem uczniów. Wyodrębnione w ramach lekcji słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy. Sekcje Pytania i polecenia oraz Zapamiętaj pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości z kolejnych lekcji. Podsumowania działów zawierają: różnorodne polecenia, w tym oparte na pracy z tekstami odwołującymi się do codziennego doświadczenia młodych ludzi, propozycje prac projektowych, przydatne adresy stron internetowych ważniejszych instytucji państwowych i organizacji społecznych.

Struktura podręcznika: Dział I. Człowiek, grupy społeczne, rodzina Dział II. Społeczność szkolna, lokalna i regionalna Dział III. Wspólnoty narodowe, etniczne i obywatelskie Dział IV. Ustrój demokratyczny Rzeczypospolitej Polskiej Dział V. Świat, Europa Dział VI. Prawa człowieka, nieletni wobec prawa Dział VII. W świecie mediów i informacji

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:170x242 mm
  • Liczba stron:232
  • Oprawa:Miękka
  • ISBN-13:9788302175213
  • Data wydania:2018
  • Numer katalogowy:405958

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2020 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2020 Prószyński Media Sp z o.o.