Inwentaryzacja w Krajowych Standardach Rachunkowości. Poradnik Rachunkowości Budżetowej 12/2020

okładka

Inwentaryzacja w Krajowych Standardach Rachunkowości. Poradnik Rachunkowości Budżetowej 12/2020

Inpost Paczkomaty 24/79,99 zł
Kurier Inpost9,99 zł
Kurier FedEx11,99 zł
Kurier Pocztex 48h9,99 zł
Paczka w Ruchu6,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć 5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1-2 dni robocze

OPIS

Komitet Standardów Rachunkowości wydał, jak dotąd, trzy uregulowania. W wydanych standardach i stanowiskach zostały podane ujednolicone zasady przeprowadzania inwentaryzacji: zapasów rzeczowych aktywów obrotowych, środków trwałych, rozrachunków z kontrahentami.
Jednostki sektora publicznego mogą stosować te rozwiązania pod warunkiem wprowadzenia ich do swoich polityk rachunkowości. W Poradniku przedstawiono te uregulowania i przykłady ich zastosowania w jednostkach sektora publicznego.
Z Poradnika można dowiedzieć się m.in.: w jakim zakresie najlepiej jest wprowadzić w jednostkach ustandaryzowane rozwiązania, jak wykorzystać postanowienia Stanowiska w sprawie inwentaryzacji zapasów przy tworzeniu instrukcji inwentaryzacji środków trwałych i środków pieniężnych w kasach, jakie są terminy i częstotliwość inwentaryzacji poszczególnych aktywów rzeczowych oraz rozrachunków z kontrahentami i jak się zmieniają w zależności od zastosowanej metody inwentaryzacji, na kim spoczywa odpowiedzialność za inwentaryzację i czy obowiązki z tego zakresu można skutecznie delegować, jakie są zasady wyznaczania komisji inwentaryzacyjnej, zespołów spisowych, komisarzy spisowych i kontrolerów spisowych, co składa się na komplet uregulowań wewnętrznych jednostki w zakresie inwentaryzacji, jak przygotować się do spisów z natury, jakie są techniki przeprowadzania spisów z natury zapasów i środków trwałych oraz uzgodnień sald, jak dokumentuje się wyniki spisów z natury i uzgodnień sald, na czym polega rozliczenie spisów z natury i uzgodnień sald, pod jakimi warunkami można w jednostce stosować inwentaryzację ciągłą.
Wszystkie zagadnienia są zilustrowane przykładami z praktyki jednostek sektora publicznego. Znajdują się tu także odpowiedzi na pytania zadawane na portalach społecznościowych służb księgowych.
Przygotowane wskazówki mają z założenia służyć pomocą kierownictwu jednostki, komórce księgowości oraz wszystkim pracownikom zaangażowanym w inwentaryzację w lepszym wykonywaniu związanych z tym obowiązków.
Dopełnieniem Poradnika są: Dodatek specjalny – wykaz obowiązków komisji inwentaryzacyjnej (w tym jej przewodniczącego), zespołów spisowych i kontrolerów spisowych – w całym procesie przygotowania, przeprowadzania i rozliczania spisów z natury, e-Dodatek specjalny – procedura przeprowadzania czynności spisowych krok po kroku – od wejścia na pole spisowe do jego opuszczenia przez zespół spisowy, Ściąga księgowego – obowiązki głównego księgowego w zakresie inwentaryzacji.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:165x235 mm
  • Liczba stron:128
  • Oprawa:kartonowa foliowana
  • ISBN-13:9788381378871
  • Data wydania:16 grudzień 2020
  • Numer katalogowy:448706

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.