Ameryka dla Polaka.

okładka

Ameryka dla Polaka.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt stanie się ponownie dostępny

OPIS

„Ameryka dla Polaka” to niezwykła książka, jej konwencja słownikowa na pierwszy rzut oka sugeruje bowiem poważne ujęcie tematu. Nic bardziej mylnego. Leksykon ten o lekkim zabarwieniu poradnikowym prowadzi czytelnika, czującego niedosyt USA, po amerykańskiej codzienności i niecodzienności, nie stroniąc od „wolnego żartu”. Właśnie taki humorystyczny sposób omawiania poszczególnych haseł, w odniesieniu do najnowszych wydarzeń czyni z tego dzieła najbardziej przydatną książkę dla tych wszystkich, którzy wybierają się za ocean w celach turystycznych bądź zarobkowych. Pomoże im zrozumieć mentalność i zachowania amerykańskiej społeczności, a tym samym uniknąć wielu gaf i przykrości.
Książka Sławomira Kardasa i Dobrosława Rodziewicza reprezentuje gatunek z pogranicza leksykonu i poradnika – jest to nowatorskie ujęcie odwiecznego tematu: Jak sobie radzić w Ameryce i jak sobie radzić z Amerykanami.
Sławomir Kardas i Dobrosław Rodziewicz poznali się dawno, ale nie na tyle, by miało to znaczenie historyczne, choć poznali się w Krakowie.
Po wybuchu wojny jaruzelsko-polskiej Kardas ruszył na Zachód i wylądował na Hawajach, gdzie się zatrzymał, bo dalej na zachód był już Daleki Wschód. Podczas przesiadki w Nowym Jorku został obywatelem USA.
Rodziewicz nie został, bo został w PRL, ale po upadku PRL dostał paszport i trzykrotnie Amerykę odwiedzał. Dotarł tylko do Kalifornii, bo dalej był Pacyfik, a Rodziewicz nie miał biletu na Hawaje. Kardasowi Ameryka trochę się przejadła, więc czasem mieszka w Nowej Hucie. Rodziewicz czuje niedosyt Ameryki, ale też mieszka w Krakowie. Kiedy wzięli się do tej książki, każdy z nich miał lat czterdzieści i cztery, ale zgodnie doszli do wniosku, że to przypadkowa zbieżność lat. Poza tym rzadko dochodzą do zgodnych wniosków. Kardas jest konserwatywnym liberałem w rozumieniu amerykańskim, Rodziewicz liberalnym konserwatystą w sensie polskim.
To bardzo różni ludzie – w sam raz, by razem pisać o Ameryce, która też jest różna. Od Polski, reszty świata i samej siebie.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:135x205 mm
  • Liczba stron:200
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788374693035
  • Data wydania:kwiecień 2006
  • Numer katalogowy:5079

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2021 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2021 Prószyński Media Sp z o.o.